Втратив тисячі доларів прибутку: на Одещині пасічник показав купи мертвих бджіл (відео)

Втратив тисячі доларів прибутку: на Одещині пасічник показав купи мертвих бджіл (відео)

Автор: Дарина Лапіна 02 Июля 2024 13:00

В Тарутинській селищній громаді зафіксували масовий мор бджіл. Місцеві пасічники нарікають на аграріїв, мовляв, вони обробляють свої поля хімікатами, про що не попереджують заздалегідь. 

Купи мертвих бджіл біля своїх вуликів знайшов і пасічник В’ячеслав. Відповідне відео, на якому чоловік розповідає про свою біду, нещодавно опублікували на youtube-каналі «siodva». 

В’ячеслав розповів, що отруєння бджіл ймовірно сталось з 25 по 27 червня. Його вулики знаходились в лісопосадці між селищами Березине і Тарутине, неподалік від полів, зокрема і з соняшником.

За словами чоловіка, зараз його пасіка повністю впала, і така біда спіткала й інших його знайомих бджолярів.

«І хто винуватець ми не знаємо. Я вважаю, не по совісті вчинили люди. Треба хоч якось попереджувати. Фермер, який обробив поля – недобросовісний, вчинив дуже некультурно. Обробив неправильно поле.

Нас бджолярів більше 200 людей збереться, в яких мінімум по 10-15 вуликів. У кожного, у кого загинули бджоли, я думаю, у кожного мінімум відра півтора-два по 10 літрів збереться (мертвих бджіл – авт.)», - розповів В’ячеслав.

Він також зауважив, що знайшов на полі, неподалік від його пасіки, упаковку від хімії для оброблення соняшника.

«В полі біля соняшника, яке оброблялось пару днів тому. Оброблялось, бо там були свіжі сліди від трактора. Я не можу стверджувати, що цей препарат небезпечний для бджіл, але була обробка, а потім бджоли померли», - поділився пасічник.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рано зацвіли та страждають від шкідників: поля півдня України всіяні тисячами сонць (фото)

За словами В’ячеслава, кудись звертатись і домагатись компенсації він не хоче, бо не бачить в цьому сенсу. Однак чоловік звернувся до аграріїв із проханням завжди попереджувати про заплановану обробку полів.

Наразі приблизна сума збитків бджоляра становить близько 3 тис. доларів США.

«Один вулик дає бідон меду. Бідон – це до 60 кг. 30 вуликів – це до 30-ти бідонів. Один бідон меду коштує до 100 доларів», - підсумував бджоляр.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На лиманах Одещини спостерігається масова загибель сонечок: у чому причина

Головна світлина ілюстративна, "Укрінформ", відео з youtube-каналу «siodva».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів