На Миколаївщині планують створити ще один ландшафтний заказник: у чому його унікальність

На Миколаївщині планують створити ще один ландшафтний заказник: у чому його унікальність

Автор: Ян Ярчук 02 Июля 2024 11:45

У Миколаївській області проєктують ландшафтний заказник «Чичикліївський». Вже проведено натурні обстеження території.

Про це інформує  управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА.

Частина цінних для збереження біорізноманіття земель знаходиться у постійному користуванні ДП «Ліси України» філії «Вознесенське лісове господарство».

Територія представлена цілинними балковими схилами, тут поєднуються вапнякові схили з характерними для них петрофітно-степовими угрупованнями, байрачними лісами.

«У клопотанні про створення заказника, підготовленого ГО Українська природоохоронна група, зазначається, що тут зростає 23 види рослин, що підлягають охороні на державному рівні. Під час виїзду за участі представників ДП «Ліси України», управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації, ГО «Українська природоохоронна група» підтверджено місця зростання видів, занесених до Червоної книги України, зокрема горицвіту весняного, ковили волосистої, півників понтичних, дроку скіфського, астрагалу одеського тощо», – йдеться у повідомленні управлінні екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині та Миколаївщині екологи зафіксували факти знущання над річками

Як пишуть на сайті Української природоохоронної групи, заказник планується створити на 350 га комунальних земель та на 100 га земель ДП «Ліси України».

Серед червонокнижних видів рослин тут трапляється дрік скіфський, зіновать гранітна, ковила Лессінга, ковила волосиста, сон лучний, півники понтичні, астрагал шерстистоквітковий та багато інших. Протягом експедицій фахівці також зафіксували там шафран сітчастий, брандушку різнокольорову та рястку Буше.

«Серед видів, що занесені до регіонального червоного списку Миколаївської області, тут зростають лещиця горбкова, мигдаль степовий, півники карликові, льон лінійнолистий, півники солелюбні, півники болотяні, ефедра двоколоса, ломиніс цілинолистий та інші», – повідомляє УПГ.

До речі, зазначається, що у межах проєктованого заказника планують створити екологічну стежку «Долина троянд».

Також нещодавно «Гривна» повідомляла, що Миколаївська обласна рада проголосувала за створення ландшафтного заказника місцевого значення «Чортальські обрії». Окрім червонокнижних рослин, на його території також зберігаються важливі оселища для комах, плазунів, земноводних та птахів, зокрема рідкісних.

Фото: Управління екології та природних ресурсів Миколаївської ОВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів