Солодкий перець за космічною ціною: що відбувається?

Солодкий перець за космічною ціною: що відбувається?

Автор: Євген Веселов 01 Июля 2024 15:30

До повномасштабного вторгнення РФ в Україну Херсонщина виробляла понад 20% загальнодержавних об’ємів перцю. Через війну, окупацію, підрив дамби Каховської ГЕС агроринок зазнав значних змін. Як результат – у магазинах можна зустріти найпопулярніший сорт болгарського перцю «Білозірка» вартістю 229 грн за кг.

Це космос, кажуть покупці, адже навіть традиційно дорогі імпортні сорти червоного та жовтого перцю коштують дешевше.


Вартість найпопулярнішого сорту солодкого перцю «Білозірка» в одній із торгових мереж. Фото зроблене співробітником «Гривни» 30 червня 2024 в Миколаєві

Як і херсонські кавуни чи томати, перець був одним із брендів регіону. Чомусь було прийнято казати про білозерський перець, хоча насправді йшлося про сорт «Білозірка», який не має географічної прив’язки до селища Білозерка. Скоріш, це просто гра на співзвучності назв.

Насправді ж на Херсонщині основною територією вирощування болгарського перцю був Бериславський район. Він наразі звільнений, проте через замінування та проблеми зі зрошенням відбулися значні втрати потужностей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Урожай під обстрілами: Херсонщина поки не здатна годувати країну овочами й фруктами

Зниження виробництва перцю майже на 40% фахівці пояснюють міграцією населення та окупацією продовольчо важливих територій України, що призвело до зростання цін на овочі, повідомляє landlord.

В Україні наповненість ринку перцю до початку повномасштабного вторгнення РФ мала щораз більшу динаміку – як завдяки зростанню обсягів внутрішнього виробництва, так і завдяки імпорту, який у 2021 році становив понад 30 тис. тонн, пише Inventure.

Через повномасштабну війну у 2022 році ринок скоротився на 38%. Водночас імпорт упав у понад 2 рази, а виробництво скоротилося на 33%.

Зазначається, що з 2016 по 2022 роки обсяг імпорту перцю в Україну зріс утричі, що пов’язано з формуванням більш здорової культури споживання та вживанням овочів цілий рік.

Зниження виробництва фахівці пояснюють міграцією населення та окупацією продовольчо важливих територій України, що призвело до зростання цін на овоч.

Естафету Херсонщини наразі підхопили у Львівській області, також відбулась переорієнтація у Вінницької області. З’явилися й інші проєкти щодо вирощування солодкого перцю в центральних та західних регіонах.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Помідори, перці й кабачки: херсонські військові показали свій город на східному напрямку (відео)

ЧИ БУДЕ ПАДАТИ ЦІНА?

Насправді в різних торгових мережах, а також на ринках ціни різняться. Оптові продажі можуть бути від 123 грн за кг. У той же час у супермаркетах перець «Білозірка» продається за ціною від 93 грн до 150 грн. На ринку приблизно така сама ціна.

На оптовому ринку «Шувар» ціна на перець «Білозірка» станом на 1 липня – 60 грн за кг, і за останній час вона падає.

Із цього можна зробити висновок, що космічних цін на перець не буде. Наведений «Гривною» факт – скоріше, виключення. Можливо, у магазині щось наплутали з цінниками. Бо вже 1 липня на сайті торгової мережі, де був зафіксований ціновий рекорд, перець «Білозірка» продавали за ціною 93,5 грн за кг.


Скріншот із сайту торгової мережі

Ясно одне: дешевих овочів цьогоріч очікувати не варто.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів