Понад 200 депортованих жителів Херсонщини покинули без грошей в селі в Краснодарському краї РФ
Фото ілюстративне

Понад 200 депортованих жителів Херсонщини покинули без грошей в селі в Краснодарському краї РФ

Автор: Марина Поліщук 18 Січня 2023 11:40

Депортованих під виглядом «евакуації» на початку листопада минулого року жителів тимчасово окупованої Херсонської області вивозили до Криму та на територію РФ. Скільки тоді було вивезено херсонців, достеменно не відомо. Так само обмаль інформації і про долю вивезених за територію України людей. Є припущення, що більшу частину депортованих Кремль запроторює в депресивні північні райони РФ.

Як виявляється, частину депортованих просто вивезли й покинули в якихось селах напризволяще, наобіцявши перед цим і виплату грошей, і видачу так званих житлових сертифікатів. Принаймні так сталося з понад 200 депортованими жителями Херсонщини, яких покинули в селі в Краснодарському краї РФ неподалік від міста Туапсе.

Про долю цих українців 17 січня повідомило російське видання «Верстка».

Згідно з цією інформацією, ідеться про жителів Херсонщини, яких «евакуювали» на початку листопада минулого року. Їх вивезли в село Небуг неподалік від Туапсе та розмістили нібито тимчасово в місцевому санаторії. Відтоді ці українці там і сидять, більшість із них так і не отримали ні обіцяних їм російською владою грошей, ні документів, ні сертифікатів. Співробітники санаторію, в якому їх розмістили, загрожують їм виселенням.

Видання пише, що поспілкувалося з кількома депортованими, що проживають на території оздоровчого комплексу. Одна із жінок, Олена Юсупова, розповіла, що на початку листопада їх евакуювали з розташованих на лівому березі Дніпра населених пунктів Херсонської області.

«Нас буквально кинули в транспорт, зі своїх будинків ми взяли лише те, що встигли схопити. Бігли по калюжах крові», – розказала жінка.

За її словами, везли їх транзитом через Генічеськ, де з кінця осені базується окупаційна адміністрація Херсонської області. Привезли в село під Туапсе, де вони перебувають і досі. Одразу після приїзду почалися проблеми.

«Навіть тим, у кого українські документи були в порядку, нові документи робили вкрай повільно, доводилося постійно мотатися до туапсинського МФЦ (центр держпослуг), там було лише чотири співробітники», – розповідає Олена.

Інший депортований із Херсонщини повідомив виданню, що в нього за наявності всіх необхідних документів на отримання російського паспорта пішло «майже два місяці».

«Наразі комплекс забитий повністю. Хтось приїжджає, хтось їде. Але понад 200 людей живуть тут з листопада. Серед нас є багато маломобільних людей», – розповів Юсупова.

За її словами, серед тих, хто зараз перебуває в санаторії в селі Небуг, є сім'я глухонімих, хворі люди похилого віку, а також «приблизно 50 циган із безліччю дітей», які теж чекають на виплати та документи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: РФ збільшує темпи депортації українців з окупованих районів Херсонської та Запорізької областей

Найважче, за словами депортованих херсонців, тим, хто має проблеми з наявними в них паперами.

«У багатьох в українських паспортах стоять прописки без зазначення населеного пункту. Просто район видачі та одразу вулиця. А в когось навіть паспортів немає – «евакуація» ж була терміновою, багатьох прямо з дач забирали. Через це нам не дають російські паспорти і навіть соціальні виплати: 100 тисяч рублів разового платежу та 10 тисяч рублів соціальних виплат. Наші запаси вже скінчилися, немає грошей на дорогу до Туапсе», – розповідає інша депортована жителька Херсонщини.

За її словами, один із мешканців санаторію від безвиході «прямо в шльопанцях ходив трасою до Туапсе пішки» – близько 13 кілометрів в один бік.

Як свідчать вивезені херсонці, разом із ними в цьому санаторії опинилися і кілька громадян третіх країн із колишнього СРСР – їх також «евакуювали» разом з усіма. За фактом, приїхавши на місце, вони дізналися, що ні паспортів, ні виплат, ні житлових сертифікатів їм не дадуть.

«Для отримання російського дозволу на постійне проживання замість наявного українського мені треба пройти весь належний за законом шлях з нуля. Тобто зняти житло в Краснодарі, прожити там три місяці й лише після цього подаватися на тимчасову посвідку на проживання. Про соцвиплати й сертифікат навіть не йдеться», – розповіла одна з депортованих українок.

При цьому «евакуйовані» херсонці ще й постійно перебувають під загрозою виселення.

«Працівники санаторію неофіційно кажуть нам, що в лютому нас звідси нарешті виселять. Що ми їм заважаємо», – розповів виданню один із депортованих.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів