«Беріть найтепліші речі». Яке житло насправді відведене для вивезених до РФ жителів Херсонщини
Фото ілюстративне

«Беріть найтепліші речі». Яке житло насправді відведене для вивезених до РФ жителів Херсонщини

Автор: Марина Поліщук 25 Декабря 2022 09:05

Обіцяні російською владою так звані житлові сертифікати для жителів окупованої Херсонщини є лише приманкою, аби українці виїжджали до Росії. Папірці, за які начебто можна придбати хоч квартиру, хоч будинок, насправді вартують набагато менше, порівняно з реальними цінами на житло в РФ.

До того ж багатьом вивезеним українцям, особливо зі звільненої вже правобережної частини Херсонської області, відмовляють у видачі сертифікатів під різними приводами. Наприклад, вимагають підтвердити наявність майна в Херсоні відповідними довідками, які не в усіх депортованих є із собою, і отримати їх, звісно, неможливо.

«Крим.Реалії» публікує статтю російського опозиційного видання «Кавказ.Реалії» про те, як кремлівська влада імітує турботу про «евакуйованих» херсонців у справі видачі житлових сертифікатів.

Так, житель селища Велика Олександрівка Віталій Синдєєв розповів виданню, що його цивільній дружині, яка разом із дітьми поїхала до Брянська, російська влада не видає ні матеріальну допомогу, ні житловий сертифікат, посилаючись на те, що їй немає чим підтвердити статус матері-одиночки. Чоловік каже, що коли виїжджали, «було не до документів».

«На гарячій лінії в Москві сказали, що ми повинні звернутися до місцевого загсу та взяти таку довідку. Там із дружини взяли гроші за те, що вони відправлять запит у райцентр, щоб Україна їм надіслала цей документ. Кажуть, попросіть передати когось. Хтось мені це може передати?» – каже Віталій.

Про аналогічні проблеми сайту розповіли й ті, хто виїхав із Херсонщини на територію анексованого Криму. Людям відмовляють через відсутність прописки в Херсоні в одного із членів сім'ї, включно навіть із відміткою у свідоцтві про народження дітей, без якої сертифікат не отримати.

Видання також пише, що в Краснодарському краю за півтора місяці видали 1791 житловий сертифікат для людей з Херсона. Тоді як станом на початок листопада в готелях та санаторіях Анапи, Туапсе та Темрюкського району Кубані перебувало понад 10 тисяч херсонців.

Зараз російські окупанти активно спроваджують у так звану евакуацію до РФ жителів лівобережної частини Херсонщини. Зокрема, за повідомленням Центру національного спротиву, ворог проводить підготовку до примусової «евакуації» жителів Каховки та Нової Каховки. Водночас окупанти закрили виїзд на підконтрольну Україні територію через Василівку.

Як пише newdayua.net, населення Олешківської громади окупаційна влада теж наполегливо відправляє в «евакуацію».

Звісно, жителів лівобережжя Херсонщини запевняють, що везуть їх у Крим чи Краснодарський край. Але при цьому не уточнюють, що це лише проміжна зупинка. Кінцева буде у віддалених депресивних регіонах РФ. Саме тому і в Криму, і в Краснодарському краю депортованим українцям часто відмовляють у видачі житлових сертифікатів.

Ось іще декілька історій розчарованих херсонців:


Скріншоти з телеграм-каналів

У персональному чаті одного з депутатів Держдуми РФ назвали навіть конкретну адресу, де готові приймати переселенців із Херсонщини – ЯНАО, тобто Ямало-Ненецький автономний округ. Ще й «доброзичливо» радять брати із собою в подорож на край світу «найтепліші речі»:

Скріншот з телеграм-каналу

Утім, їхати на Ямал не обов’язково. На вибір є ще Челябінська область, Мордовія, Калмикія чи Інгушетія. І якщо в Краснодарському краю середня вартість квадратного метра житла, як пише «Крим.Реалії», складає 150,6 тис. російських рублів, то, наприклад, в Інгушетії – лише 46,7 тис. рублів. Тож там проблем з видачею житлових сертифікатів, скоріш за все, не буде. Адже в цьому й полягає мета Кремля – заселити депортованими українцями депресивні регіони задля їх асиміляції в РФ.

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: