РФ збільшує темпи депортації українців з окупованих районів Херсонської та Запорізької областей
Фото ілюстративне

РФ збільшує темпи депортації українців з окупованих районів Херсонської та Запорізької областей

Автор: Марина Поліщук 17 Янв. 2023 09:00

Режим Путіна збільшує темпи депортації українців із тимчасово окупованих територій під приводом «евакуації». Все більше людей виселяють з окупованих районів Запорізької та Херсонської областей. Серед уже депортованих – чимало неповнолітніх: за різними оцінками, від 260 тисяч до майже 700 тисяч. 

Як повідомляє Центр національного спротиву, росіяни спочатку припиняють роботу соціальних закладів та посилюють обстріли, аби зробити життя місцевих нестерпним. Після цього оголошують спочатку добровільну, а потім примусову «евакуацію». Нагадаємо, днями стало відомо, що загарбники вирішили закрити 7 лікарень на тимчасово окупованій території Херсонської області, а лікарів, які відмовляються від «евакуації», звільняють.

За даними Центру нацспротиву, додаткові кошти на розміщення депортованих українців уже отримали Воронезька, Свердловська, Курська, Ростовська області та Краснодарський край РФ.

«За доброю російською традицію кошти на розміщення людей розкрадають, а депортованих розміщують в антисанітарних умовах. Для людей виділяють закинуті санаторії та гуртожитки», – пише видання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія виділяє 2,4 мільярда доларів на примусове переселення жителів окупованої Херсонщини?

Загалом понад 4 мільйона українців нині перебувають на території Росії – така інформацію оприлюднюють російські джерела. Люди – переважно з Маріуполя та Херсона, депортовані під час повномасштабного вторгнення Росії. Про це розповіли під час презентації аналітичного звіту про депортацію громадян України в Росію та Білорусь, пише life.pravda.com.ua.

«Депортація включає кілька етапів та воєнні злочини: катування, нелюдське поводження, фільтраційні табори, які передували депортації», – розповіла Альона Луньова, директорка з адвокації Центру прав людини ZMINA. 

Серед депортованих чимало неповнолітніх. За словами Катерини Рашевської, юристки Регіонального центру прав людини, Росія, за різними даними, депортувала від 260 тисяч до майже 700 тисяч неповнолітніх, а також від 1,5 до 2,5 тисячі дітей-сиріт. Щонайменше 400 дітей вже стали членами російських родин. 

«Дітей депортували щонайменше до 57 регіонів Росії. Їхня географія абсолютно різна: Сахалін, Астрахань, Мурманськ, Дагестан», – розповіла Рашевська.

Вона додала, що метою таких дій РФ є геноцид українського народу та нації. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів