З тимчасово окупованої території Херсонської області повернули ще п'ятьох дітей, деяких – разом із батьками. Про це повідомив голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін.
«Двоє з них – мають родину. І їх вдалося вивезти разом з батьками. Ще троє – діти з категорії тих, які опинилися в складних життєвих обставинах», – зазначено в повідомленні Прокудіна в телеграм-каналі.
Очільник області подякував усім, хто працює в цьому напрямку. Зокрема, організації Save Ukraine, органам опіки та піклування, службам у справах дітей області.
Далі – одна з історій порятунку від волонтерів благодійної організації Save Ukraine, якій на сьогодні вдалося повернути з Росії та тимчасово окупованих територій уже 223 українські дитини.
***
Двох українських дітей вдалося врятувати команді Save Ukraine від злочинного свавілля РФ на окупованій території. Учора (12 грудня, - ред.) сім’я нарешті перетнула кордон і ступила на вільну українську землю.
Тетяна звернулася в розпачі, плакала й просила про допомогу, адже з дня на день до неї мали приїхати й забрати дітей. Тому чекати в нас просто не було часу.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як українська бабуся їздила на окуповану територію шукати викраденого на Херсонщині онука
10-річному Віталію та його старшій сестрі Віолетті за понад 20 місяців окупації довелося пережити чимало утисків та знущань росіян. Одного разу в їхній дім прийшло одразу 11 озброєних військових у балаклавах, щоб запитати, навіщо Віталій лайкає дописи про ЗСУ. Потім увірвалися в кімнату Віолетти й пред’явили претензії до кольору інтер’єру. А якось на блокпосту хрещеному батьку дітей російські військові вирвали сторінки з українського паспорта.
Увесь час окупаційна влада примушувала батьків оформити на дітей російське свідоцтво й віддати їх у російську школу. Інакше – платитимуть великий штраф, а самих дітей можуть просто забрати в інтернат.
Мама Тетяна згадує, коли Віталій дізнався, що його без відома записали в російську школу, він почав голосно кричати, що не хоче туди йти. Віолетті теж учитися було складно: влітку донька вступила в український університет і їй постійно доводилося ховати зошити, щоб росіяни нічого не знайшли.
Тетяна вже давно думала про те, щоб виїхати на підконтрольну Україні території, але у доньки прострочений український паспорт, і перевізники відмовлялися брати таких пасажирів, бо на КПП можуть бути проблеми. Винаймати окрему машину дуже дорого: після майже двох років в окупації без роботи й з такими цінами це непомірне фінансове завдання. Тож щойно родина дізналася про Save Ukraine, одразу зв'язалися з волонтерами.
Зараз уся сім’я у безпеці. Діти щасливі, що матимуть змогу вільно здобувати українську освіту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Осиротіли, але змогли виїхати з окупації – історія брата й сестри з лівобережної Херсонщини
Тэги: