Окупанти планують туристичний сезон і водночас вивозять тварин – про ситуацію в «Асканії-Нова»

Російська окупаційна влада на ТОТ продовжує тероризувати не лише місцеве населення, а й тварин. Відступаючи з правобережжя Херсонщини, вони вивозили тварин із зоокуточка в Гідропарку. Всі ми пам’ятаємо всеукраїнське обурення щодо викрадення єнота на ім’я Віталік. Нині аналогічна ситуація спостерігається в заповіднику «Асканія-Нова».

Про черговий намір окупантів вивезти тварин з біосферного заповідника «Асканія-Нова» розповів директор Віктор Шаповал в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Зараз з «Асканії-Нова» в «Тайган» (парк левів у Криму, – ред.) вивезені три особини сірої української худоби. І я наскільки розумію, що сам факт обміну готується десь на квітень-травень місяць. В «Асканії-Нова» є тварини, які стоять на карантині», – говорить Віктор Шаповал.

Керівництво заповідника оперативно моніторить ситуацію, однак з об’єктивних причин ніяк не може впливати на ситуацію там.

Заповідник «Асканія-Нова» знаходиться на лівобережжі Херсонщини, він був захоплений окупантами на початку повномасштабного вторгнення Росії. Проте понад рік існував під українською юрисдикцією, поки не було посилено тиск.

Віктор Шаповал зазначив, що в кінці листопада – на початку грудня 2023 року на територію Росії (у Ростовський зоопарк та Ростовську асоціацію збереження) вивезли 7 тварин:

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під виглядом обміну окупанти викрали із заповідника «Асканія-Нова» рідкісних тварин

«В тому числі є види, які занесені до Міжнародної конвенції СІТЕС, яка регулює міжнародну торгівлю видами дикої фауни, які перебувають під загрозою зникнення».

Про цей факт проінформовані Міністерство закордонних справ і Національна комісія у справах ЮНЕСКО, готується звернення на рівні Міністерства захисту довкілля з цього приводу і звернення до секретаріату конвенції СІТЕС.

У контексті цього незрозумілі плани окупантів щодо організації туристичних турів з Росії до «Асканії-Нова», про які також розповів Віктор Шаповал. За його інформацією, наразі заповідник активно готується до відкриття екскурсійного сезону, який нібито запланований на травень.

«На це все можна дивитися тільки з сумом, тому що усі прекрасно розуміють ситуацію. Кринки розташовані від «Асканія-Нова» не так далеко. За цей час «Асканія-Нова» вже зазнавала ракетних обстрілів, тому що були завдані удари по місцях дислокації збройних сил Російської Федерації. Все це не має жодного стосунку до нормальної екскурсійної діяльності. І це розуміє будь-яка адекватна людина. З іншого боку, я далекий від думки, що окупаційна адміністрація не буде спроможна забезпечити певну картинку», – коментує директор заповідника.

Він вважає, що в цих обставинах про справжній туристичний сезон не може бути мови. Єдине, на що спроможні окупанти, це організувати певну картинку на кшталт дня відкритих дверей, але не більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти марять про відновлення туризму на ТОТ півдня: на Херсонщині продовжують захоплювати бази відпочинку

Фото: Фейсбук/Біосферний заповідник “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна

Пов'язані записи

Не виїжджають, бо доглядають майже 60 покинутих тварин: історія родини з прифронтового Оріхова

Оріхів Запорізької області, що потерпає від російських обстрілів, майже спорожнів. Більшість жителів покинули свої домівки, рятуючись від постійної небезпеки. Нині прифронтовий Оріхів готується до чергової зими в умовах війни. З…

День 1015. 4 грудня. Що обговорюють херсонці у соцмережах

Залишається високий рівень загрози у 12 з 17 деокупованих громад Херсонщини, що входять до так званої “червоної зони”. Це Херсонська, Білозерська, Станіславська, Чорнобаївська, Дар’ївська, Тягинська, Бериславська, Новорайська, Милівська, Новоолександрівська, Новокаховська…