4 грудня пропагандистські пабліки та росЗМІ розповсюдили інформацію про те, що до зоопарку біосферного заповідника «Асканія-Нова» завезли нових тварин. Це сталося «вперше за останні два роки», цинічно заявляють окупанти, які захопили цю територію Херсонщини в лютому 2022 року. Але вихваляючись одним, вони замовчують про інше – про крадіжку червонокнижних тварин з українського заповідника.
У телеграм-каналі, який веде так звана адміністрація окупованого заповідника «Асканія-Нова», повідомляється, що до зоопарку привезли 2 самців антилопи Канна, самця і самку яків домашніх, самця і самку двогорбих верблюдів та самця гуанако. Сім тварин передали нібито для «наукових та культурно-просвітницьких цілей».
«Уже навесні гості нашого заповідника зможуть познайомитися з новими мешканцями асканійського зоопарку», – пихато вихваляються представники країни-агресора.
Скріншот з телеграм-каналу окупаційної адміністрації заповідника
Нагадаємо, що «гостями» заповідника, причому непроханими, сьогодні є лише російські військові – окупанти перетворили заповідник на військовий об'єкт, закривши його більшу частину та розмістивши там особовий склад і техніку. Як повідомляла «Гривна», навесні цього року росіяни встановили на території заповідника свою окупаційну адміністрацію, очолювану гастролерами з РФ. Із того часу відвідування заповідника заборонено, крім окремих ділянок.
При цьому в новині окупантів відсутня інформація про вивезення, а фактично – викрадення із заповідника рідкісних червонокнижних тварин. Про незаконні дії країни-агресора повідомив у Facebook міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
«Окупанти вчергове зухвало порушили норми міжнародних природоохоронних конвенцій. Ворожі пабліки поширюють інформацію, що окупаційна адміністрація парку здійснила незаконний обмін тварин між Біосферним заповідником «Асканія-Нова», природним біосферним заповідником «Ростовський» та асоціацією зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин «Жива природа степу».
З асканійського зоопарку вивезли по декілька особин зебри Чапмана, бізона американського, коней Пржевальського та оленя Давида.
Усі ці види є червонокнижними та занесені до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи зі статусом «зниклий з природи», «на межі зникнення» та «близький до тих, які знаходяться під загрозою знищення», – зазначається в дописі міністра.
Місяць тому «Гривна» публікувала коментар офіційного керівника заповідника «Асканія-Нова» Віктора Шаповала стосовно викрадення Росією рідкісних тварин з України під виглядом обміну.
За його словами, подібні дії з «обміну тварин» стануть грубим порушенням Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕS), ратифікованої і Україною, і Росією.
За даними Міністерства охорони довкілля, про цю ситуацію вже поінформовані відповідні відомства. Міндовкілля також готує повторні ноти до секретаріатів природоохоронних конвенцій: Бернської, Рамсарської, ЮНЕСКО, Боннської Конвенції, Міжнародного союзу охорони природи та секретаріату CITES. Цей крок дозволить надати питанню широкого розголосу на міжнародній арені.
Як повідомляла «Гривна», минулого тижня біосферний заповідник «Асканія-Нова» незаконно відвідав депутат держдуми РФ та колишній боксер Микола Валуєв.
Тэги: