Свободу єноту Віталіку! Навіщо окупанти викрали тварин із херсонського зоокуточка
Фото ілюстративне

Свободу єноту Віталіку! Навіщо окупанти викрали тварин із херсонського зоокуточка

Автор: Марина Поліщук 16 Ноября 2022 07:50

Українців глибоко обурила новина про викрадення російськими окупантами єнота. Відступаючи з Херсона, вони вивезли із собою тварин із зоологічного куточка, що в Гідропарку, зокрема і єнота на ім’я Віталік.

Вивезли більшу частину тварин

Новина про викрадення тварин з’явилася в соцмережах одразу після того, як окупанти залишили правобережжя Херсонщини. Про Єнота написала одна з російських воєнкорів Ганна Долгарьова, назвавши це «єдиною гарною новиною» на тлі військового провалу росіян у Херсоні.

Засновник руху UAnimals Олександр Тодорчук пізніше повідомив, що росіяни вивезли тварин до Криму, і зробили це не прості солдати.

«Варто уточнити, що єнота із зоопарку Херсона викрав не просто якийсь дурний солдат, а саме російське командування. У Крим вони вивезли більшу частину колекції зоопарку: від лами й вовка до віслюка й білок», - написав він.

У соцмережах українці поширюють відео, як чоловік у камуфляжі витягає єнотів із клітки за хвости та кидає в переноску, звірі відчайдушно опираються. На кадрах впізнали власника кримського парку левів «Тайган» та зоопарку «Казка», бізнесмена-колаборанта Олега Зубкова. Згодом він пояснив, що вивезти тварин із Херсона його попросила окупаційна «адміністрація» Херсонської області.

У коментарі проекту «Крим. Реалії» Зубков заявив, що тварин, яких вивезли з Херсона, повернуть назад.

«Зателефонували із Херсона. А я не знав, що в Херсоні є взагалі якийсь зоокуточок або зоопарк… Знав про Миколаївський зоопарк, часто бував там, і повз Херсон проїжджав. Але, виявляється, там є зоокуточок, де були улюблені херсонцями тварини. Дві вовчиці, ослиця Даша, а також у торговому центрі був зоокуточок, згорів… Ми негайно зібралися. Мене випустили на підписку. Ми повантажили тварин, заспокоїли, що це тимчасова евакуація. Шкодую про загибель тварин, серце розривається. Зараз вони у добрих умовах, у «Тайгані», – розповів Зубков.

Торговий центр, про який згадує Зубков, – це ТРЦ «Фабрика», який спалили окупанти. Саме там до вторгнення окупантів і проживали єноти.

За словами кримчанина, вивезені з Херсона єноти перебувають «на тимчасовому утриманні».

«Я поверну їх відразу, як тільки влада Херсона дасть команду, що може їх прийняти. Ще три павичі, ще два фазани, цесарки, дві вовчиці, лама та віслюк Даша», – перерахував Зубков, додавши, що має намір повернути тварин «у повному складі».

Незрозуміло, від кого саме Зубков чекає команди та як він уявляє собі повернення тварин. Адже бізнесмен у 2014 році зрадив Україну, пообіцявши «спустити на бандерівців своїх бойових левів». Проте і з окупаційною владою Криму в нього не склалися стосунки. Через 5 років окупації півострова Зубков публічно визнав, що зі зміною влади в Криму настав терор, разом із Аксьоновим до влади прийшли шахраї та кримінал.

Міняємо десять полонених на єнота

Місцеве видання Кавун.City поцікавилося у свої читачів, чи не знають вони часом, як звуть вкраденого єнота. Херсонці розповіли, що в зоокуточку було два пухнастика: Єгорка та Віталік. Викрали саме Віталіка – Єгорка залишився.

Уся Україна переживає за долю «полонених» херсонських тварин і висміює таке мародерство російської армії. Викрадений єнот став символом абсурдності війни, розпочатої Росією, і вояків «другої армії світу», які крадуть усе – від унітазів до тварин.

Спікер Одеської військової адміністрації Сергій Братчук запропонував обміняти херсонського єнота на десятьох російських полонених.

Звісно, українці не могли не висміяти цю безглузду ситуацію, тож створили чимало мемів. За «єдине значне досягнення» росіян за 9 місяців війни користувачі соцмереж пропонують медаль «За взяття єнота».

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: