Не лише бавовна: аграрії Одещини експериментують з вирощуванням італійського рису

Не лише бавовна: аграрії Одещини експериментують з вирощуванням італійського рису

Автор: Дарина Лапіна 16 Июля 2024 11:46

Для аграріїв південних областей, зокрема і Одещини, одним з найдорожчих компонентів, необхідних для сходу посівів, є вода. Посушливий та спекотний клімат півдня диктує свої правила, тому фермери вдаються до експериментів, які б дозволили економити дорогоцінну воду. 

Зростання  тарифів на воду та електроенергію змусило одне з агропідприємств на Одещині відмовитися цього року від зернових та олійних культур. Нині вони зосередились на кукурудзі, бавовні та рисі. Останніми двома культурами засіяли цього року перші експериментальні поля.

Про те, як підприємство вирощує теплолюбну бавовну «Гривна» розповідала раніше. Так, перші паростки бавовни вже зійшли на одеських полях, однак фермери зауважують, що за відсутності спеціальних комбайнів врожай вірогідно доведеться збирати  вручну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Одещині зійшла експериментальна бавовна, але збирати врожай, мабуть, доведеться вручну

Та експериментують одеські фермери не лише з бавовною. Нині вони пробують вирощувати ще й італійських рис за своєю технологією. Зазвичай цю культуру вирощують в спеціальних чеках, повністю заливаючи поля водою. Однак одне з агропідприємств Одещини цього року вирішило спробувати вперше в Україні отримати сходи рису на крапельному зрошенні. Про це аграрії розповіли «Новинам. Live».

 «Цього року вирішили спробувати засіяти рисом експериментальну невелику ділянку на крапельному зрошені. За нашими підрахунками – це трохи вигідніше по розходу води. Але наскільки це вигідно покажуть результати восени. Якщо експеримент вдасться, поділимось досвідом і навчимо інших», - розповів агроном Михайло.

Він додає, що врожай італійського рису на підприємстві планують  почати збирати приблизно в середині вересня.

Рисові поля на півдні Одеської області.

Наразі підприємство засіяло рисом 4,5 га. Та якщо експеримент буде вдалим, то наступного року планують збільшити кількість посіві до 100 га.  

Як розповіла підприємиця Алла Стоянова, вони віддали перевагу італійському рису «Камео».

«Це італійський сорт, його вирощують та підтримують в Італії та Туреччині. Він такий великий та продовгуватий, а при варці не зліплюється. Ми перейняли досвід у наших колег, які його вирощують в чеках у нас в Кілії, також у Херсонського інституту рису та у  нашого Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства і зробили свою технологічну карту. І в нас вже є цікава відмінність по сходах. Ми отримали на 6-7 днів раніше сходи, ніж очікувалось. Справа в тому, що в чеках поле повністю заливається і вода не дає можливості кисню торкатись культури, а при крапельному зрошенні ми даємо воду дозовано і культура отримує кисень і в неї пришвидшується розвиток», - пояснила Алла Стоянова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вплив спеки на врожай: на Одещині та Миколаївщині умови для пшениці сприятливі, для соняшника й кукурудзи – ні

Підприємиця також поділилася планами стосовно розвитку господарства. Зокрема, підприємство розглядає можливість встановлення переробного комплексу, який зможе переробляти рис, шліфувати та фасувати його. В планах і розробка власної торгової марки з подальшим виходом на український та іноземний ринки.

Головна світлина: freepik.com, в тексті: «Новинам. Live».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів