Вплив спеки на врожай: на Одещині та Миколаївщині умови для пшениці сприятливі, для соняшника й кукурудзи – ні

Вплив спеки на врожай: на Одещині та Миколаївщині умови для пшениці сприятливі, для соняшника й кукурудзи – ні

Автор: Дарина Лапіна 15 Июля 2024 16:45

Збір врожаю ранніх сільгоспкультур у південних областях цьогоріч супроводжується рекордними температурними показниками. Як неймовірна спека впливає на якість майбутнього врожаю, та які прогнози щодо цін на агропродукцію, днями в ефірі телемарафону «Єдині новини» розповів в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький. 

За його словами, українські аграрії нині збирають ранні культури, на які рекордна спека не має негативного впливу.  

«Мова перш за все про пшеницю та ячмінь, але також – овес, горох, жито та ріпак. По цих культурах також є певний ефект від спеки, але він не є критичним. З точки зору збору навіть є сприятливі умови. Тому як раз зараз ці культури активно збираються.

До прикладу, в Одеській, Миколаївській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях вже намолотили понад 1 млн тон в кожному з цих регіонів.

Далі будуть залучатися до збору західні регіони та північні. Там врожайність прогнозуємо вищу», - зауважив Тарас Висоцький.

До слова, нині Миколаївська та Одеська області знаходяться в трійці лідерів по збору зернових, йдеться в повідомленні Мінагрополітики. 

Так, Миколаївщина вже 484,1 тис. га, Одещина – 464,5 тис. га, а Дніпропетровська область –319,4 тис. га.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кілька повних причепів з мінами вивезли: фермер-військовий із Херсонщини – про відновлення свого підприємства

Що ж стосується пізніх агрокультур – соняшника, кукурудзи та сої, то спека матиме на них скоріше негативний вплив.

«Якщо ми подивимось на пізні культури – це кукурудза, соняшник та соя, то тут може бути негативний ефект від цієї спеки. Тому що як раз саме зараз є пік цвітіння та росту відповідних культур. Тому все залежатиме від того, яка буде погода в наступні тижні. Але вже станом на сьогодні, (можемо говорити – авт.)  існуюча спека дійсно не дозволить зібрати рекордні показники по кукурудзі та соняшнику», - підкреслив в.о. міністра агрополітики.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рано зацвіли та страждають від шкідників: поля півдня України всіяні тисячами сонць (фото)

Тарас Висоцький також розповів чи варто чекати росту цін.

«По ранній зерновій групі в Україні очікується виробництво 27 млн тон. Щоб було зрозуміло, споживання цієї групи всередині країни становить приблизно від 6 до 9 млн тон. Тому дефіциту не буде. І не передбачається різких цінових коливань.

Але ситуація може змінитися восени і в наступні місяці, коли завершиться збір і буде очевидний прогноз по інших культурах.

Тому станом на сьогодні зміна цін прогнозується більш на рівні інфляції чи девальвації, тому що це експортоорієнтовані культури, вони прив’язані також до курсу гривні», - пояснив пан Висоцький.

Фото «Гривни», 28 червня Одеська область.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів