На півдні окупанти гальмують соцвиплати й одночасно забороняють користуватися гривнею

На півдні окупанти гальмують соцвиплати й одночасно забороняють користуватися гривнею

Автор: Марина Поліщук 02 Февр. 2023 17:00

Окупаційна влада тимчасово окупованих областей півдня України перестала виплачувати соціальні виплати.

«Окупанти пояснюють це браком рублів та обіцяють виправити ситуацію. Проте терміни не повідомляють. Виплат немає в Мелітополі, Бердянську та Токмаку. При цьому виплати з боку України прийшли вчасно»,повідомляв 24 січня Центр національного спротиву Головного управління розвідки Міноборони України.

Одночасно росіяни намагаються забороняти і обіг гривні. Вони влаштовують рейди по торгових точках аби не давати можливості щось придбати за гривню. Таким чином виходить ситуація, що окупанти не гальмують соцвиплати й одночасно забороняють користуватися гривнею.

Інформація про гальмування соцвиплат загарбниками надходить і з Херсонщини. Зокрема, з Нової Каховки. Видання «NovaKahovka.City» опублікувало листа від свого постійного читача. Далі – пряма мова.

***

«Обіцянка – цяцянка, а дурневі радість. Обіцянка (а це, до речі, обов'язок окупантів) "нової "влади справно виплачувати пенсії та інші соціальні виплати, накрилася "мокрим" рядном. Оголосивши 15 км зону правобережжя Херсонщини зоною воєнних дій, "нова" влада перестала приймати документи тих, хто в зв'язку з введенням як платіжної грошової одиниці рубля потрапив у скрутне становище і вирішив отримувати рашистську пенсію.

Під прикриттям того, що деякі пенсіонери живуть в 15 км зоні від Дніпра (оголошена зона бойових дій), в Новій Каховці не працює ні Центр надання соціальних послуг, ні Пенсійний фонд. Гроші пенсіонерам, які раніше оформилися для отримання рашистської "пенсії, "дитячі", за інвалідність, виплачують нерегулярно.

Тим, хто нарікає на невиплату, рекомендують їхати в м. Генічеськ (столиця неузаконеної ХНР). Проїзд туди практично неможливий: дорога від Чкалового до Генічеська розбита так, що нею їдуть 7 годин. Вартість проїзду в рейсовому автобусі – 700 грн в одну сторону.

Там знедолених чекає величезна черга, і за один день здати документи чи отримати виплату практично неможливо, бо їдуть туди з усього Лівобережжя.

Ще рекомендують їхати в Скадовськ, але туди автобус з Нової Каховки не ходить. Проїзд же в таксі коштує від 6000 до 8000 грн. в одну сторону (як домовитесь). При такій вартості проїзду і їхати не варто.

Але справжньої причини затримки виплат, припинення прийому документів "влада" не називає. А вона одна і очевидна: у рашистів закінчуються гроші. Якщо до 24.02.2022 року Росія щомісяця отримувала за газ і нафту від країн заходу від 200 млрд. єврів і більше, продавала золото, діаманти і не лише, то зараз цих "дурних" грошей немає. Вичерпаний і резервний пенсійний фонд. Гаманець (бюджет) РФ на 2023 рік прийнятий з нестачею коштів для виплат за його статтями (з дефіцитом).

Убитих військовослужбовців (200-х) вони або заривають у землю в "братських" могилах, або спалюють. Обліку не ведуть для того, щоб уникнути виплат сім'ям загиблих (немає тіла - немає виплат). Так що накладені на Росію економічні обмеження стали діяти. І надалі буде лише гірше! Трухлявий корабель під назвою "Раша" став тонути».

***

Голова Каланчацької територіальної громади Світлана Фоміна розповіла проєкту Радіо Свобода «Новини Приазовʼя», що там теж була інформація про припинення виплат. Утім, останніми днями окупанти почали їх активно видавати.

«За соціальними виплатами люди приїжджають в сам Каланчак, щоб отримати. А пенсії привозять по селах і виплачують у приміщенні старостатів. Люди не всі оформили пенсії через те, що обов’язково треба або російський паспорт, або хоча б довідка про те, що ти подав документи на отримання російського паспорта. Така сама ситуація і з соціальними виплатами», – розповіла вона.

У цьому регіоні розрахуватися гривнями вже неможливо, додає вона.

«Люди, які все ж не оформили пенсії, вони міняють гривні на рублі, але для них це дуже важко, тому що ціни в рублях, а гривню міняють 1 до 1. Таким чином, якщо м’ясо, наприклад, коштує 400 російських рублів, то і за українськими гривнями ціна виходить 400 гривень за кілограм. Це дуже дорого. І така ситуація з усіма продуктами, в тому числі й ліками», – додала Фоміна.

Рятує людей лише власне господарство, каже голова громади:

«У нас переважно громада яка? Люди, які займаються городиною, мають своє господарство і намагаються жити за рахунок власного господарства. А також привозять до Каланчака свою продукцію, намагаються продати, щоб за ці гроші можна було купити хліб».

Втім, виживати на окупованих територіях стає дедалі важче, зауважила Світлана Фоміна.

«Особливо тим, хто все-таки тримається і не йде отримувати навіть той паспорт чи пенсію. Дехто пішов працювати на будь-які посади навіть двірником, щоб утриматися та прожити на тій території. Дуже важко людям, які живуть на гривні, які міняють гривні, намагаються втриматися, щоб не брати російські виплати та гуманітарку», – поділилася голова.

 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів