Маячня про воду: як кремлівська пропаганда «наповнює» Північнокримський канал після теракту на Каховській ГЕС

Маячня про воду: як кремлівська пропаганда «наповнює» Північнокримський канал після теракту на Каховській ГЕС

Автор: Марина Поліщук 12 Февр. 2024 10:00

Кілька днів тому пропагандистські ЗМІ окупованого Криму рознесли «новину» про те, на півострові «по всій довжині Північнокримського каналу фахівці готують меліоративні системи до сезону поливу». Чи можливо наповнити канал, враховуючи неможливість використання води з Дніпра після підриву самими ж росіянами дамби Каховської ГЕС?

Пропагандисти Кремля розповідають, що на півострові розпочато активну підготовку до поливного сезону. Ідеться, зокрема, про колишній Первомайський район, що знаходиться в північно-західній частині Криму. Тут, за інформацією пропаганди, змінюють обладнання на насосних станціях.


Скріншот з пропагандистського сайту

В Асоціації реінтеграції Криму наголошують, що окупанти, судячи з усього, повернулися до схеми, запущеної ними в 2016 році, коли воду на Керч та Феодосію перекидали по каналу з артезіанських свердловин та вод річки Карасу.

Тоді воду по руслу Північнокримського каналу справді пустили, а пропаганда радісно відзвітувала, що канал знову наповнений водою. Але використовували тоді канал виключно як магістраль для перекидання з одного водосховища в інше, щоб забезпечити питною водою східну частину півострова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Українські експерти в один голос стверджують, що без використання ресурсів Дніпра та відновлення Каховського водосховища наповнити Північнокримський канал до робочого стану, як було раніше, неможливо.

Проте окупаційна влада продовжує клепати міфи, «наповнюючи» канал водою. Ще в серпні 2023 року, через 2,5 місяці після підриву росіянами дамби Каховської ГЕС, гауляйтер Херсонщини та водночас відомий майстер вішати бублики на носа Володимир Сальдо браво відзвітував, що «спеціалісти знайшли спосіб наповнити водою Північнокримський канал без Каховського водосховища». Щоправда, не уточнив, про який спосіб ідеться, але й без цього зрозумілий підтекст: чекаємо грошей на «новий проєкт».


Скріншот з пропагандистського сайту

Кримські посіпаки Кремля – гауляйтер Сергій Аксьонов та «голова парламенту» Володимир Костянтинов – конкретизували: Каховську дамбу та водосховище треба відновлювати, а без них можна поки перекачувати воду в канал… з Дніпра.


Скріншот з пропагандистського сайту

«Можливість подачі води до Північнокримського каналу залишається досить простою. Щойно питання безпеки вирішать, встановлення насосів на річці Дніпро та подача до 40 кубометрів за секунду води в канал дозволить нам забезпечити повністю меліорацію на території республіки», – сказав, зокрема, Аксьонов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Тіла залишаються під руїнами»: після підриву Каховської ГЕС ситуація у Голій Пристані залишається надкритичною


Північнокримський канал влітку 2023 року після підриву російськими окупантами дамби Каховської ГЕС. Крим, поблизу села Семисотка. Фото: Telegram/Крымский ветер

Отже, напередодні поливного сезону з тимчасово окупованого Криму знову доносяться байки про «наповнення» Північнокримського каналу міфічною водою.

В Асоціації реінтеграції Криму вважають трагікомічними такі заяви окупантів. Зокрема, про те, що «у Раздольненському, Джанкойському та Нижньогірському районах Криму до початку весни профільні служби мають підготувати меліоративні системи – близько 2,5 тисячі кубічних метрів та більше 50 станцій».

«Очевидно, що на півночі Криму жодна вода цієї весни навіть гіпотетично в канал не потрапить, тому нинішній “інформаційний шум” відображає просте бюрократичне завдання: успішно “освоїти” кошти на меліорацію, закладені до бюджету ще до підриву агресором дамби Каховської ГЕС», – повідомили в Асоціації.

Заступник директора Центру близькосхідних досліджень (Київ) Сергій Данилов теж упевнений, що умов для відновлення постачання води до Криму на сьогодні немає.

«Як немає і жодних умов для того, щоби росіяни змогли відновити Каховське море. Без Каховського моря Північнокримський канал та Каховський канал функціонувати не можуть. Вони не мають наміру його відновлювати. І це все – чистий блеф! Тому на сьогодні жодних передумов до здійснення озвучених Аксьоновим та Костянтиновим нібито намірів не існує.

А херсонські колаборанти насправді використовуються для пропагандистського супроводу в усіх процесах, тому, безумовно, їх залучатимуть і надалі, вони фігуруватимуть в інформаційному просторі у зв'язку з цим», – розповів Данилов у коментарі «Крим.Реалії» в листопаді минулого року.

Тож до Дніпровської води окупантам – зась. Це щодня доводять і українські захисники, які героїчно утримують плацдарм на лівобережжі Херсонщини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Противник буде буквально полювати на переправи»: чи є перспективи розширення плацдармів на лівобережжі Херсонщини?

На головній світлині: пересохлий Північнокримський канал у 2021 році. Фото: novynarnia.com

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів