За офіційними даними та підтвердженими фактами, які відомі українській владі, внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС, у Голій Пристані загинуло 10 осіб. Проте реальна кількість загиблих може бути значно більшою.
Про те, що відбувалося у Голій Пристані внаслідок потопу «Новинам Приазовʼя» розповіла голова міської військової адміністрації Світлана Лінник.
«Руйнація там дуже суттєва – відсотків до 30 приватних житлових будинків. Свідки, яким вдалося врятуватися, розповіли нам, що затоплені будинки зруйновані і там залишалися люди. Тобто там дуже багато ще людей, які лежать під завалами, під руїнами у своїх власних оселях. Це і міське населення, і сільське населення, а також мова йде і про дачні садівничі товариства, бо в нас дуже велика кількість садівничих товариств. Також там дуже багато перебувало людей, які не отримували ні допомогу, ні евакуацію. Туди окупанти не пропускали людей. Там дуже багато буде людей, яких доведеться нам перепоховувати й робити ексгумацію, шукати родичів тих, хто там загинув», – каже посадовиця.
Лінник наголошує, що російська окупаційна влада досі не дістала з під розвалених водою будинків загиблих жителів.
«Не дістають, не розбирають завали, так ті руїни й лишаються і люди під завалами, тіла загиблих так і лишаються. Це дуже велика кількість, дуже величезна кількість таких ось будинків і людей, які зникли, і яких родичі шукають», – зазначила вона.
Читайте також: Як після підриву Каховської ГЕС з-під носа окупантів евакуювали сотню цивільних
Станом на зараз, ситуація у Голій Пристані залишається надкритичною, наголошує начальниця МВА. Вона нагадала, що місто перебуває в окупації з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну. За весь цей час окупанти не надали жодного «зеленого коридору» для евакуації на підконтрольну Україні територію, або для надання гуманітарної допомоги, додала вона.
«Станом на поточну дату ситуація складна не лише через окупацію, а й після підриву ГЕС. Оскільки населення, яке перебувало на момент теракту, вимушено було виїхати за межі своїх домівок, оскільки неможливо проживати й відновити їх. Ні фінансових ресурсів у них немає, ні роботи, ні доходів. Постійно відбуваються утиски, постійно людей строщать через неотримання паспортів РФ. Людям, хто їх досі не отримав, обмежують соціальні пільги, не дають гуманітарну допомогу. Ситуація погіршується щодня», – розповідає Лінник.
Посадовиця додала, що у Голій Пристані та наближених селах досі залишається близько 10 тисяч осіб. До початку широкомасштабного вторгнення у громаді проживало майже 35 тисяч осіб.
Читайте також: Всередині Каховської дамби було три вибухи: як експерти встановлюють докази причетності Росії до теракту на ГЕС
Головна світлина: окупована Гола Пристань після підриву військами РФ Каховської ГЕС. Фото: Alexander Ermochenko/Reuters.
Тэги: