Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води
Скріншот з відео

Ситуація в Криму через підрив Каховської ГЕС: півострів на роки може залишитися без води

Автор: Марина Поліщук 06 Июня 2023 16:00

Підрив Каховської ГЕС матиме величезні наслідки для Криму, адже півострів залишиться без води на роки. Своїми діями росіяни зробили гірше й собі також. Про це в ефірі телемарафону розповів Ігор Сирота, генеральний директор гідрогенеруючої компанії «Укргідроенерго».

За його словами, Північнокримський канал незабаром залишиться без води, оскільки її не буде і у водосховищі. Крим дуже залежить від водопостачання з Каховської ГЕС. Підрив її греблі стане екологічною катастрофою, адже півострів на кілька років залишиться без води.

Найгостріше наслідки підриву ГЕС відчують у Херсонській області. Для забезпечення населення питною водою у Херсонській і Миколаївській областях будуть в найближчий час пробурені нові свердловини та здійснюватиметься перекид води з інших водосховищ, зокрема Дніпровського каскаду.

На даний час станція вже знаходиться під водою і йде подальший розмив гідроспоруд.

Сирота наголосив, що якщо зможе вціліти нижня бетонна межа водосховища, то рівень води в ньому збережеться приблизно на рівні 3-х метрів, якщо ні - то буде «мертва точка» - з водосховища зійде вся вода.

Україні потрібно буде дуже швидко вирішувати проблему водопостачання Кримського півострова після деокупації. Для цього потрібно буде будувати нову станцію на місці зруйнованої, заявив Сирота. Адже зруйнована Каховська ГЕС, як раніше заявили в «Укргідроенерго», відновленню не підлягає.

«Відбувається розмив гідроспоруд і ми розуміємо, що нам доведеться дуже швидко будувати нову станцію. Ми побудуємо на тому самому місці красивішу і потужнішу станцію», - сказав він.

За словами Сироти, вже сьогодні фахівці компанії з проєктним інститутом і будівельниками розпочали обговорення, як необхідно після деокупації швидко перегородити греблю і подати воду із верхніх водосховищ для забезпечення нею 3-4 областей, які страждатимуть від нестачі води.

З цією метою «Укргідроенерго» подало до Міністерства енергетики новий баланс для зниження використання води на своїх об'єктах.

«Ми заощаджуватимемо воду, щоб, коли буде необхідно наповнити Каховське водосховище, ми швидко його наповнили для забезпечення водою (постраждалих) областей», - сказав Ігор Сирота.

Тим часом в окупованому Криму вже почалися проблеми з водопостачанням. Зокрема, у Керчі вода зникла, повідомляють місцеві телеграм-канали. Кримські пабліки поінформували, що в Керчі вже з’явився графік підвезення води на 7 червня.

В інших містах Криму воду теж почали подавати за графіком, крім того, вона набула брудного кольору. Про це в ефірі телемарафону розповів член Меджлісу, голова Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв, пише liga.net.

Барієв додав, що в 2025 році на території півострова прогнозується посуха. А також можливі спалахи інфекційних захворювань у південних районах України та в Криму внаслідок того, що через руйнування дамби північно-кримським каналом йде брудна вода.

Водночас самопроголошений «голова» анексованого Криму Сергій Аксьонов заявив, що запасів води півострів нібито має достатньо, адже водосховища заповнені на максимум. Ризику підтоплення Криму, за словами гауляйтера, немає, але у Північнокримського каналу будуть проблеми – він «мілкішатиме».

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів