«Противник буде буквально полювати на переправи»: чи є перспективи розширення плацдармів на лівобережжі Херсонщини?

«Противник буде буквально полювати на переправи»: чи є перспективи розширення плацдармів на лівобережжі Херсонщини?

Автор: Ганна Власенко 11 Февр. 2024 09:40

У «Словнику військових термінів» Джейна логістику називають «мистецтвом планувати та здійснювання переміщення і постачання військ». Саме від цього мистецтва залежать перспективи розширення плацдарму Сил оборони України на лівобережжі Херсонщини. А точніше – від наявності стабільного логістичного зв’язку між правим і лівим берегом.

Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ наголосив військовий оглядач, полковник запасу Владислав Селезньов.

За його словами, наразі важко налагодити стабільні поставки, оскільки мости через Дніпро були зруйновані російськими окупантами, а навести понтонно-мостові переправи поки що можливості немає.

«Чотири мости, які з’єднували лівий і правий берег Дніпра в цьому регіоні до повномасштабної війни, були знищені противником ще восени 2022 року. Навести в нинішніх умовах понтонно-мостові переправи — вкрай складне завдання. Ширина Дніпра в цій частині — близько 1 000 метрів, плюс течія досить потужна, що фактично створює непереборні перешкоди для наших інженерно-технічних підрозділів», — пояснив експерт.

За словами оглядача, навіть якщо це вдасться зробити, не менш важко буде гарантувати безпеку і збереження такої переправи.

«Цілком очевидно, що противник буде буквально полювати на ці переправи, використовуючи артилерію, дрони, авіацію для того, щоб забезпечити безпечний периметр навколо цієї понтонно-мостової переправи», — зазначив Селезньов.

Читайте також: Російський диктатор хоче ліквідували плацдарм ЗСУ на лівобережжі Херсонщині до щорічного послання до федеральних зборів

Необхідно розширювати плацдарм на глибину до 25 кілометрів південніше, вважає Селезньов. Нині глибина українських плацдармів становить від трьох і більше кілометрів від лінії Дніпра.

“Відповідно, просуватися вперед нашим підрозділам потрібно ще багато. Але як це зробити, не маючи надійної броньової підтримки, не маючи можливості повною мірою передислокувати з правого на лівий берег нашу артилерію, системи протиповітряної оборони? Відповідь на це питання, на жаль, відсутня. Можна розраховувати на якнайшвидші поставки для потреб української армії систем ППО, авіаційної компоненти. Ми постійно ведемо мову про винищувачі F-16. І, безумовно, необхідне отримання додаткових ресурсів, зокрема артилерійських, адже саме артилерія нині багато в чому визначає хід і перебіг бойових дій», — резюмував Селезньов.

Читайте також: ISW заявили про просування ЗСУ та окупантів в Кринках на лівобережжі Херсонщини

Головна світлина: facebook.com/usofcom

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів