Кінбурнська коса: остаточна деокупація Миколаївської області можлива вже невдовзі

Кінбурнська коса: остаточна деокупація Миколаївської області можлива вже невдовзі

Автор: Марина Поліщук 28 Декабря 2022 12:00

Днями речниця Сил оборони півдня Наталія Гуменюк повідомила, що незабаром можна буде говорити про повну деокупацію Миколаївської області. Йдеться про Кінбурнську косу, яка наразі все ще залишається під контролем ворога. Яка сьогодні ситуація на Кінбурнській косі?

«Ситуація на Кінбурнській косі залишається складною, оскільки у ворога є туди підхід суходолом. Вони можуть підтягувати сили, але ми продовжуємо свою бойову роботу. І я впевнена, що незабаром зможемо звітувати і озвучити, що Миколаївська область повністю деокупована», — зазначила Гуменюк в ефірі телеканалу Freeдом.

Вона додала, що російські війська підтягують озброєння з боку Херсонщини, і це є недоліком ситуації.

«Ми відпрацьовуємо усі напрямки у зворотному порядку. Тобто контрбатарейне протистояння є досить ефективним. Єдиним недоліком цієї ситуації є те, що вони зараз можуть підтягувати нові зразки озброєння, повертати їх на позиції після того, як ми їх вразили», — пояснює речниця Сил оборони півдня.

Хід бойових дій на Кінбурнській косі та навколо неї прокоментував 26 грудня в ефірі «Апостроф TV» спікер Одеської ОВА Сергій Братчук. Він порівняв ситуацію на півострові зі знаменитим десантом на острів Зміїний, який також відбувався в режимі інформаційної тиші.

«Що стосується офіційної позиції, її вже озвучили наші військові в особі пані Гуменюк. Найголовніше, що можна сказати: бойова робота дійсно ведеться, і від людей, особливо цивільних, вимагається повна інформаційна тиша. Ситуація може змінюватись динамічно. Мрія, яка, можливо, збудеться найближчим часом, – остаточна деокупація Миколаївської області. Ситуація приблизно така ж, як коли селище Біле, більш відоме як острів Зміїний, було деокуповане – тоді ми змогли заявити про повне звільнення Одещини. Бойові дії тривають, тримаємо кулачки за ЗСУ і чим можемо – допомагаємо», – зазначив Братчук.

Тим часом росЗМІ днями оприлюднили пропагандистський сюжет про «відбиття українського десанту» військовими РФ нібито на Кінбурнській косі. Це відео детально розібрали аналітики моніторингового проєкту DeepState та виявили в ньому низку нестиковок.

«Кацапські пропагандисти зняли кіно про "атпор всу" стріляючи в бік своїх позицій», – йдеться в повідомленні DeepState.

По-перше, кажуть фахівці, позиції російської армії, зафіксовані на кадрах, розміщуються не на Кінбурнській косі, а на півострові ближче до Херсонщини, до того ж – з південного боку.

По-друге, ці позиції розташовані на березі Ягорлицької затоки, а не Дніпробузького лиману. Затока є мілководною водоймою в північній частині Чорного моря між Кінбурнським півостровом і півостровом Ягорлицький Кут.

По-третє, як наслідок – російські військові в сюжеті стріляють у бік своїх, а не ЗСУ.

Отже, відео від росЗМІ жодним чином не відображає реального стану речей на Кінбурській косі. Натомість дозволяє припустити, що позиції ворога на самій косі знімати небезпечно через постійний вогневий контроль з боку ЗСУ.

 

Приєднуйтеся до нас:
Більше матеріалів

Тэги: