Херсонські кавуни та миколаївські помідори: результати розмінування українських територій за 2023 рік

Херсонські кавуни та миколаївські помідори: результати розмінування українських територій за 2023 рік

Автор: Марина Поліщук 04 Янв. 2024 10:15

Минулого року аграріям України повернули у використання близько 208 тисяч гектарів сільськогосподарських земель. Ідеться про території, які було розміновано від ворожого вибухонебезпечного залізяччя, зокрема й на Херсонщині та Миколаївщині.

Про результати роботи за 2023 рік у сфері протимінної діяльності розповіла міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, до початку минулого року країна підійшла з не надто оптимістичними цифрами. Зокрема, не було жодної важкої машини для розмінування, ми мали лише 6 операторів протимінної діяльності та 1500 саперів, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

«Новий рік почали із майже 30 машинами, 26 операторами та понад 3000 саперів. А ще – із запевненням партнерів, що готові інвестувати в гуманітарне розмінування України майже пів мільярда євро. Частина країн-партнерів та міжнародних організацій ці кошти вже почали виділяти», – підкреслила Юлія Свириденко.

Вона додала, що на початку минулого року потенційно небезпечними вважалося 174 тисячі квадратних кілометрів українських територій. На сьогодні після проведених заходів протимінної діяльності такими залишаються 156 тисяч км². Тобто за рік 18 тисяч км² полів, лісів, акваторій було розміновано та повернуто у використання. 

Що стосується земель сільгосппризначення, то за рік було обстежено 274 тисячі гектарів полів – це 58% від передбаченого чотирирічним планом. У використання аграріям із них передано 208 тисяч гектарів. Умовно – це територія, на якій можна виростити майже мільйон тонн зерна.

На повернутих в господарську експлуатацію землях аграрії вирощували різні культури. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Рашистські обстріли та міни стали на заваді: цьогоріч на Херсонщині зібрали замалий врожай кавунів

«Торік ми знову мали на своїх столах херсонські кавуни, миколаївські помідори та перець. Пріоритетне розмінування земель овочівництва дозволило нам забезпечити внутрішнє споживання овочів», – зазначила Юлія Свириденко.

Цього року має запрацювати програма компенсацій аграріям, які купуватимуть послуги з очищення своїх полів в операторів протимінної діяльності. На це в держбюджет на 2024 рік було закладено 3 млрд грн. Міністр додала, що у планах – протягом 10 наступних років повернути у використання 80% потенційно замінованих територій.

Що стосується Херсонщини, то за 2023 рік в області загалом було розміновано 160 тисяч гектарів. Це 23% від усієї забрудненої вибухівкою території, повідомив голова ХОВА Олександр Прокудін. Причому ця робота значно посилилася восени минулого року. Для прикладу, якщо станом на початок вересня в регіоні було розміновано лише 80 тисяч гектарів, то на кінець року цифра подвоїлася. Цьому сприяло збільшення кількості піротехніків та машин для розмінування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сапер із Миколаївщини: «Такої кількості та різновидів пасток ніхто з нас не бачив раніше» 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів