Сапер із Миколаївщини: «Такої кількості та різновидів пасток ніхто з нас не бачив раніше»

Сапер із Миколаївщини: «Такої кількості та різновидів пасток ніхто з нас не бачив раніше»

Автор: Марина Поліщук 03 Янв. 2024 08:45

«Розміновуючи територію Миколаївщини, ми здобули такий досвід, якого я б і уявити не зміг», - каже піротехнік з Миколаївської області Дмитро Шойман. Про те, як змінилася діяльність саперів Держслужби з надзвичайних ситуацій під час повномасштабного вторгнення та як вони очищують регіон від боєприпасів, розповіли на сторінці Головного управління ДСНС у Миколаївській області у Facebook.

Свою долю із саперною справою 41-річний Дмитро Шойман пов'язав ще в роки служби в Збройних силах України. Саме тоді він почав опановувати навички проведення робіт зі знищення вибухонебезпечних предметів.

«Так склалося, що свого часу я вирішив перевестися з Національної гвардії України до лав ДСНС. Це був 2017 рік. На першочерговому етапі в роботі допомагали знання та навички, здобуті до цього, але під час війни ми з колегами здобули такий досвід, якого я б і уявити не зміг», - розповідає Дмитро.

Як і в мирні часи, так і за час збройної агресії з боку Росії Шойман із колегами-піротехніками ДСНС розміновує території регіону. Однак, як сам каже, специфіка роботи у воєнний час відрізняється.

«Ми очищували регіон від боєприпасів часів минулих війн, які також ще досі зустрічаються, і чимало. Я думаю, що жоден із нас навіть не уявляв, що масштаби агресії ворога будуть саме такими. Тож від перших днів повномасштабного вторгнення піротехнічним групам довелося знову вчитися. Ми виїжджали на місця ворожих обстрілів та, як то кажуть, по гарячих слідах прибирали з мирних кварталів різнокаліберні боєприпаси. Про деякі з них до цього читали лише у книжках.

Після деокупації Снігурівщини наші сапери виконували надскладні завдання. Збройні сили РФ заміновували будинки місцевих жителів, дороги та залишали міни на відкритих територіях. Такої кількості та різновидів пасток ніхто з нас не бачив раніше. Тут чимало згарищ, а серед куп металолому є міни, рештки боєприпасів, набої та спеціально залишені ворогом розтяжки. Минуло понад рік після звільнення цієї території, а все ж залишається багато ризикованої роботи, щоб зробити громаду безпечною», - розповів Дмитро Шойман.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дмитро Комаров став сапером і показав розмінування Миколаївської області (фото, відео)

Усі фото: Facebook/ГУ ДСНС України у Миколаївській області

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів