На землях Херсонщини знищили майже 135 тисяч вибухонебезпечних предметів

На землях Херсонщини знищили майже 135 тисяч вибухонебезпечних предметів

Автор: Ганна Власенко 10 Декабря 2023 16:10

Після звільнення правобережжя Херсонщини виявилося, що ворог залишив по собі стільки вибухонебезпечного залізяччя, що деокупований регіон ще й досі вважається найбільш замінованим. Проте робота з розмінування не припиняється ні на день.

За підсумками листопада піротехнічні підрозділи держорганів і неурядових операторів обстежили понад 17 тисяч гектарів земель сільгосппризначення, повідомляє Міністерство економіки.

Усього, за даними Мінекономіки, з початку року в рамках пріоритетного розмінування сільгоспземель обстежено понад 257 тисяч гектарів угідь.

"Попри ускладнення погодних умов наші піротехніки продовжують роботу з обстеження та розмінування найбільш цінних українських земель. За останній тиждень листопада обстежено більше трьох тисяч гектарів, понад півтори тисячі гектарів очищено чи розміновано.

З початку року майже 195 тисяч гектарів повернуто аграріям для господарської експлуатації. Уряд продовжує роботу над посиленням спроможностей піротехнічних підрозділів. Мета - пришвидшити очищення території країни", - заявила перший віцепрем’єр-міністр - міністр економіки України Юлія Свириденко.

При цьому найбільші площі в листопаді в рамках виконання плану пріоритетного повернення сільгоспземель в експлуатацію були обстежені в Херсонській області - 12 тис. 400 га. На Харківщині за місяць піротехніки обстежили понад 3,5 тисячі гектарів сільгоспугідь. Понад 1300 га обстежено в Миколаївській області.

За повідомленням Херсонської ОВА, загалом на деокупованій Херсонщині сапери обстежили 151 843,3 гектар територій, з них 128 382,6 гектарів – землі сільськогосподарського призначення. На цих територіях виявлено та знешкоджено понад 134,5 тис. вибухонебезпечних предметів.

Днями «Гривна» повідомляла, що сапери Херсонщини отримали протимінне взуття, яке захищатиме ноги під час розмінування. Такий подарунок нашим рятувальникам зробили небайдужі українці та благодійники, які зібрали необхідні кошти.

Головна світлина: Херсонська ОВА

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів