Рашистські обстріли та міни стали на заваді: цьогоріч на Херсонщині зібрали замалий врожай кавунів

Рашистські обстріли та міни стали на заваді: цьогоріч на Херсонщині зібрали замалий врожай кавунів

Автор: Ганна Власенко 25 Декабря 2023 10:40

Фермерам на правобережжі Херсонщини у 2023 році вдалось виростити і зібрати лише 3 тисячі тонн кавунів та динь. Це незначні показники у порівнянні з кількістю до повномасштабного вторгнення росіян. Наприклад, у 2021 році на Херсонщині загалом було зібрано 170 тисяч тонн баштанних культур.

Про це кореспондентам «ІРС-Південь» розповів начальник Департаменту сільського господарства Херсонської ОВА Дмитро Юнусов.

«Що стосується баштанної продукції, то у нас цього року було засаджено всього 200 гектарів, ми отримали 3 тисячі тонн кавунів. Це дуже мало, звичайно. Якщо раніше у нас засаджувалось 22 тисячі гектарів земель і ми збирали 170 тисяч тонн, тому, у порівнянні з показниками 2021 року, (обсяг збору – ред.) деяких культур у нас зараз був на рівні 2-5 %, тобто, це дуже мало. Але ми плануємо з кожним роком, і вже з наступного року, – нарощувати ці показники», – зазначив посадовець.

За словами Юнусова, основна частина земель під баштани знаходилась саме на окупованій частині області. Крім того, херсонські аграрії на правобережжі області потерпають від постійних атак росіян та відчувають певний брак води для поливу, що є наслідком підриву окупантами дамби Херсонської ГЕС.

Великої проблемою залишається наразі й щільність замінування сільгоспземель на звільненій частині Херсонщини. На сьогодні саперам вдалось розмінувати лише 20% правобережжя області, тож працювати фермерам на більшості земель звільненої частини Херсонщини на сьогодні є небезпечно.

За даними ХОВА, загалом на деокупованій Херсонщині сапери обстежили 159 467,2 гектарів територій, з них 135 293,7 гектар – землі сільськогосподарського призначення. На цих територіях виявлено та знешкоджено понад  136  тисяч вибухонебезпечних предметів.

Читайте також: Аграрії Херсонщини можуть безкоштовно отримати модульні склади для зберігання врожаю: як подати заявку

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів