Серед проблем аграріїв Херсонщини - відсутність коштів та робітників

Серед проблем аграріїв Херсонщини - відсутність коштів та робітників

Автор: Ганна Власенко 13 Февр. 2024 17:00

На деокупованій Херсонщині наразі чи не найбільша проблема у сільгоспвиробників - відсутність обігових коштів та нестача працівників. Кредитування аграрії не отримують, оскільки знищені склади та майно, яке могло бути залоговим. Тому адміністрація області допомагає шукати шляхи доступу до кредитних ресурсів.

Про це Суспільному повідомив виконувач обов'язків директора департаменту розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації Дмитро Юнусов.

За його словами, місцеві аграрії — це люди, які будуть шукати вихід із будь-яких ситуацій. Через суттєві руйнації та знищене внаслідок російської агресії майно їм завдали великих збитків, тому фермери навчилися економити.

"Ця економія не завжди йде на користь, тому через економію на добривах, на обробітку полів наша врожайність зменшена суттєво. Уряд вніс ряд необхідних норм до чинної постанови про державні кредити, завдяки чому навіть агропідприємства на території активних бойових дій, мають доступ до кредитних ресурсів. Крім того, зараз ми відпрацьовуємо з банками механізм щодо спрощення нормативів Національного банку України, для того, щоб кожне підприємство могло отримати кредит", — говорить він.

Крім цього, каже Дмитро Юнусов, аграріям не вистачає кадрів, оскільки багато людей виїхали з Херсонщини. Він додав, що необхідно створювати умови для повернення людей та збільшення посівних площ з кожним роком.

Додамо, що Херсонщина продовжує співпрацю з партнерами щодо залучення допомоги для сільгоспвиробників. Серед них – продовольча та сільськогосподарська організація ООН та USAID АГРО. У рамках проєкту підтримки фермерів сільгоспвиробники регіону подавали заявки на отримання модульних зерносховищ.

Як повідомив під час брифінгу повідомив перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій, на Херсонщині 147 аграріїв подали заявки на отримання таких зерносховищ. За його словами, вже у березні перші зерносховища мають прибути до області.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів