Чому в Херсоні, попри зняття заборони, досі не працюють ліфти
Ілюстративне фото

Чому в Херсоні, попри зняття заборони, досі не працюють ліфти

Автор: Євген Веселов 26 Май 2023 13:10

24 травня начальник Херсонської міської військової адміністрації скасував наказ від 14.12.2022 «Про тимчасове призупинення експлуатації ліфтового обладнання у багатоповерхових будинках та громадських будівлях, крім медичних закладів, в умовах воєнного стану». Це мало стати початком запуску ліфтів у багатоповерхівках міста, яке щодня під обстрілами. Але щось пішло не так…

«Гривна» зібрали думки представників влади, ліфтової організації та керівників ОСББ.

Популізм від влади чи турбота про людей?

Щодня тільки за офіційними даними територію Херсонської громади ворог обстрілює від 6 до 17 разів, випускаючи від 16 до 68 снарядів… Це інформація зі щоденних зведень за останній тиждень, які публікує начальник ХМВА Роман Мрочко. Цього ж тижня через обстріли було повністю відсутнє енергопостачання в мікрорайоні Корабел…

На цьому фоні влада ухвалює революційне рішення про скасування заборони на роботу ліфтів, перекладаючи відповідальність за життя та здоров’я людей на самих херсонців. Варто зазначити, що під багатьма постами, в яких представники влади розповідають про зроблене, дописувачі останнім часом питали, коли запрацюють ліфти. Це зрозуміло, бо ходити пішки на 8 чи 12 поверх доволі важко. Страждають літні люди, родини з маленькими дітьми… Тим часом усе більше херсонців повертаються додому й хочуть для себе комфортних умов. Але є емоції, а є об’єктивна реальність.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час війни влада в Херсоні вирішила навести лад на ринках

«На сьогодні робота ліфтів – питання, яке стоїть надзвичайно гостро. За умов постійних обстрілів та аварійних вимкнень електроенергії користуватися ліфтом небезпечно! Заблокованими можуть бути родини з дітьми чи літні люди. Однак ситуації бувають різні, а тому потребують індивідуального підходу. Враховуючи це, було вирішено скасувати попереднє рішення щодо заборони користування ліфтами у багатоповерхівках. Відповідний наказ підписав», – написав у своєму телеграм-каналі Роман Мрочко.

За словами начальника ХМВА, виникають певні проблемні питання щодо компаній, які здійснюють комплексне технічне обслуговування ліфтів та картоприймачів. Херсонська міська військова адміністрація неодноразово зверталася до найбільшої компанії, яка надавала такі послуги містянам у мирний час. Але наразі компанія не підтвердила свою готовність працювати в місті.


Наказ начальника ХМВА про скасування заборони на роботу ліфтів. Фото: телеграм-канал Романа Мрочка

Як з’ясувалося, ідеться про підприємство «Херсонліфт», яке мало найбільшу кількість договорів з ОСББ.

Тим не менш, інформує Мрочко, «за наявною інформацією, невеликі підприємства, які здійснювали обслуговування ліфтового обладнання, наразі готові приступити до надання послуг. Мова про ТОВ фірма «СІМ» та ТОВ «ХХІ сторіччя – Херсонсервіс».

«Кожен голова ОСББ на власний розсуд може обрати будь-яку фірму, яка має відповідну ліцензію для обслуговування ліфтів, та заключити відповідний договір», – підсумовує начальник ХМВА.

Що кажуть ліфтовики

Директор ТОВ «ХХІ сторіччя-Херсонсервіс» Сурен Данелян, чиє підприємство зазначив пан Мрочко як те, що готове працювати, звернувся до херсонців у Facebook:

«Шановні мешканці багатоповерхових будинків та голови ОСББ!

ТОВ "ХХІ сторіччя-Херсонсервіс", згідно з наказом голови військової адміністрації м. Херсона № 64-н, готове продовжити обслуговування ліфтів відповідно до укладених договорів. Через воєнний стан та відсутність багатьох мешканців у під'їздах трохи змінилися умови оплати за користування ліфтом. Вартість обслуговування до стабілізації положення в місті становитиме 50% від затвердженої вартості обслуговування базового ліфта і становитиме 1100 грн на місяць. Це та сума, яка дозволить нашому підприємству мінімально оплачувати зарплатню працівникам підприємства. Пропоную обговорити це питання на загальних зборах мешканців з урахуванням комендантської години, коли наша аварійна служба не зможе пересуватися містом і допомогти людям у разі застрягання у ліфті. Прошу враховувати й той факт, що місто знаходиться під постійним обстрілом з лівого берега, тому прошу обговорити можливість оплачувати передоплатою обслуговування ліфта. Перед запуском ліфта наше підприємство проведе своїми силами експертне обстеження, щоб переконатися в безпечній експлуатації. Обстеження ліфта на безпеку після тривалого простою буде проведене за рахунок коштів нашого підприємства».


Скріншот звернення Сурена Данеляна до херсонців через Facebook

Ось що маємо в підсумку:

- запустити ліфт у принципі можливо;

- вартість послуги – 1100 грн на місяць за кожний ліфт;

- оплачувати послуги треба передоплатою, тобто є гроші – ліфт працює;

- картоприймачів не буде;

- аварійна служба зможе виїжджати лише в дозволений час.

26 травня редакція «Гривни» зв’язалася з керівником ТОВ «ХХІ сторіччя-Херсонсервіс» Суреном Данеляном із запитанням, чи почали голови ОСББ поновлювати угоди та чи є вже будинки, в яких скоро запрацюють ліфти.

«На даний час є запит на запуск ліфта в 14-поверховому будинку, але це все ще під великим питанням», – відповів нам керівник обслуговуючої організації.

Тож процес поки що з місця не зрушив.

Що говорять голови ОСББ

Керівниця одного з ОСББ у Дніпровському районі Херсона Оксана Д’якова розповіла «Гривні», що ані її будинок, ані сусідні багатоповерхівки запускати ліфти не планують з міркувань безпеки.

«Ми постійно обговорюємо це питання з мешканцями, сама живу на дуже високому поверсі й знаю, як важко людям. Але все ж таки вважаємо недоцільним включати ліфти», – каже пані Оксана.

Інша керівниця ОСББ у Таврійському мікрорайоні, пані Світлана, каже, що наразі в під’їздах люди проживають у 5-6 квартирах. Десь цей показник вищий, але в цілому мешканців небагато. Рівень оплати за квартиру – максимум 30% від нарахувань. Коштів, які збирають, ледь вистачає на найнеобхідніше: вивіз сміття, оплату послуг сантехніка, електрика, якісь першочергові роботи.

«1100 грн додатково з під’їзда ми не потягнемо. Збирати їх з людей, які зараз проживають, неможливо, а збільшувати вартість тарифу нереально, бо не зберемо збори. Та й люди, які виїхали, не підтримають», – ділиться Світлана.

Отже, маємо ситуацію, коли влада ухвалила рішення, яке наче й гарне, бо є проблема, але реалізувати це рішення неможливо.

Натомість пан Мрочко озвучив перспективу, яка схожа на спробу монополізації ринку в майбутньому:

«Для забезпечення в подальшому безперебійної роботи ліфтового обладнання, прийнято рішення організувати цю роботу силами комунального підприємства. Наразі триває процес отримання ліцензії КП «Херсонміськсвітло» щодо технічного обслуговування та ремонту ліфтів у місті. Проте нестача фахівців даного профілю в громаді суттєво затримує вказаний процес. А навчання нових спеціалістів за цим напрямком та отримання ними офіційного відповідного дозволу потребує багато часу», – повідомив начальник ХМВА.

Нагадаємо, для наведення благоустрою та вивезення сміття влада обрала КП «Парки Херсона», наділивши його всіма повноваженнями. Але до порядку в місті досі є питання.

Публікацію здійснено за підтримки Асоціації «Незалежні регіональні видавці України» в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів