Збройні сили України двічі - 19 та 20 липня - вдарили по Антонівському мосту в Херсоні. Нагадаємо, що це важлива транспортна артерія, по якій загарбники постачають техніку та боєприпаси з окупованого Криму. Який ефект матиме влучення по цьому стратегічному об'єкті - Гривна.UA зібрала коментарі експертів.

ДОВІДКА. Антонівський автомобільний міст - це один із двох пунктів перетину через Дніпро, якими Росія може постачати або відводити свої війська на території, яку вона окупувала на захід від річки. У цю зону входить місто Херсон. Нижня течія Дніпра є природним бар'єром, ширина водного шляху зазвичай становить близько 1000 м.

ЩО ВІДБУЛОСЯ

Вранці 19 липня за Херсоном пролунали вибухи. Пізніше Telegram-канал ЗСУ опублікував фото з підписом: «Місце вибуху на Херсонщині». На знімку видно, що вибух був не на мосту, а біля нього.

19 липня. Вид на Антонівський міст.

Пізніше депутат херсонської облради Сергій Хлань повідомив, що цілили не по мосту:

«Основна ціль влучання в Херсоні — не Антонівський міст. А територія за ним. У районі кафе “Наїрі”, де орки облаштували собі пункт охорони та поокопувались. Туди й прилетіло».

Наслідки удару ЗСУ біля Антонівського мосту 19 липня. Скріншоти з відео.

Проте покриття мосту теж постраждало. Того ж дня заступник голови облради Юрій Соболевський повідомив:

«Антонівський міст був пошкоджений, але залишився придатним до експлуатації (поки що)».

Але вже під ранок 20 липня стало відомо, що ЗСУ вдруге вдарили в тому місці, і тепер уже по Антонівському мосту.

«Херсон. Сьогодні о 4-й ранку було знову влучання в Антонівський міст. Зараз туди нікого не пускають, міст перекрили», - повідомив Telegram-канал ЗСУ й виклав нове фото.

20 липня. Вид на Антонівський міст.

Цього разу влучення було більш масштабним. Місцева окупаційна влада одразу заявила, що рух по мосту планують частково перекрити, щоб розпочати ремонт. І додала, що легковики та пасажирський транспорт пропускатимуть, а вантажівки змушені будуть об'їжджати через Каховську ГЕС.

Наслідки удару ЗСУ по Антонівському мосту 20 липня. Скріншоти з відео.

Юрій Соболевський у свою чергу теж звернувся до жителів окупованої Херсонщини й повідомив, що тепер Антонівським мостом без крайньої потреби краще не користуватися. За його словами, реальність така, що скоро російські окупанти та їхні посіпаки можуть залишитися без постачання і шляхів відступу.

До речі, Соболевський також повідомив, що окупанти запросили для ремонту мосту спеціалістів з Криму. «За непідтвердженою інформацією, звернулися до компаній, які раніше будували кримський міст», - написав він.

«КЛЮЧОВА ВРАЗЛИВІСТЬ ДЛЯ РОСІЙСЬКИХ СИЛ»

Контроль над переправами через Дніпро, ймовірно, стане ключовим фактором у результаті бойових дій у Херсонській області. Про це йдеться в щоденному повідомленні британської розвідки, пише «Європейська правда».

«Повідомлення у соціальних мережах показали очевидні бойові пошкодження проїжджої частини мосту. Цілком імовірно, що міст можна буде використовувати, але це ключова вразливість для російських сил», - ідеться в повідомленні.

«УДАРИ ЗСУ ПО АНТОНІВСЬКОМУ МОСТУ – ЦЕ ПОЧАТОК ДЕОКУПАЦІЇ ХЕРСОНА»

Таку думку висловив військовий експерт та офіцер Армії оборони Ізраїлю Ігаль Левін, пише «Обозреватель».

ЗСУ зараз завдають точкових ударів по Антонівському мосту. Наші удари завдаються поки що не на повну міць: вони застережливі. Російському угрупованню дають чіткий сигнал забратися з правого берега і з Херсона, інакше воно опиниться в котлі.

Постачання Херсонського угруповання збройних сил Росії відбувається лише за двома артеріями. Це Антонівський міст та дамба у Новій Каховці. На карті вони позначені червоними стрілками. Дамбу ЗСУ, звичайно ж, руйнувати не стануть, але якщо ви берете під контроль (навіть вогневий) трасу від Нової Каховки до Херсона та руйнуєте Антонівський міст, то ви замикаєте російське угруповання в один великий котел. На карті це позначено синіми хрестиками, пише Ігаль Левін.

Удари ЗСУ по Антонівському мосту - це початок деокупації Херсона. Джерело: Фейсбук Ігаля Левіна.

Далі текст мовою оригіналу.

«Тот факт, что ВСУ начали наносить удары по Антоновскому мосту, говорит нам о начале деоккупации Херсона. У командования РФ сейчас сложный выбор: или совершить очередной “жест доброй воли” и спасти свои силы от окружения, то есть покинуть Херсон и правый берег вообще, или дождаться, когда крышка котелка захлопнется, и оставить там свои части на произвол судьбы, вариться до полной готовности.

Могут ли ВСУ провести такую операцию – запереть Херсонский котел? Да, могут. Будут ли ВС РФ драться за Херсон или они покинут город? Мы не знаем — время покажет.

Но мы точно знаем, что они очень боятся котлов. Когда была угроза котла в треугольнике Буча–Гостомель–Ирпень, они отступили из-под Киева до того, как захлопнулась крышка. То же самое с разрезанными на части группировками под Броварами и на Черниговском и Сумском направлениях. Когда оказалась явная угроза блокады группировки на острове Змеиный, они тоже сразу ретировались.

Окружение и потеря таких больших сил — все это невозможно скрыть, об этом узнают все и об этом будут говорить».

«ПЛАН Б» ОКУПАНТІВ - ПОНТОННІ ПЕРЕПРАВИ

У разі знищення ЗСУ Антонівського мосту окупанти мають «план Б» – зведення понтонних переправ через Дніпро. Про це повідомив херсонський колаборант Кирило Стремоусов у телесюжеті для російських пропагандистів.

Щоправда, місця, де це можна зробити, не є таємницею для експертів. Про можливі локації зведення понтонних переправ розповів херсонський політолог, краєзнавець Володимир Молчанов. Далі - пряма мова.

ЩО БУДЕ, ЯКЩО ЗНИЩИТИ МОСТИ

Легенда карти: червоні хрести - існуючі мости, які необхідно знищити для оперативного відрізання російського угрупування від джерел постачання, або в частині Шилової та Білозерської балок і річки Тягинки - для ускладнення пересування; зелені лінії - берегова лінія, до якої теоретично можливо провести понтонну переправу; жовті лінії - існуючі ґрунтові дороги в плавнях; білі лінії - теоретично можливі понтонні переправи; цифри - нумерація можливих переправ у порядку зменшення ймовірності через поєднання складних умов і доцільності.

Карта можливих понтонних переправ. Джерело: Фейсбук/Володимир Молчанов.

Отже, уявімо, що ЗСУ знищило всі помічені хрестами переправи, зокрема й мостоперехід над греблею ГЕС (без знищення чи суттєвих ушкоджень самої греблі, власне бойова маса ракет до “Хаймарсу” чи 155 снарядів не спричинить ушкоджень греблі). Ворог перекидає понтони, і...

Перше, що ворогу спаде на думку, - це ділянка на захід від с.Львове (1). Там із радянських часів полюбляли тренуватися війська під час навчань, а щоб було зручніше, то побудували жерствяні підїзди через плавневу місцевість з лівого, і справжній укатаний сліп із правого берега. Тому скоріш за все вони саме там і спробують. І тоді задача ЗСУ - високоточно ті понтони там знищити, бажано під час переправи техніки.

Другий варіант - Гола-Пристань - Дніпровське через Білогрудове (2). Недоліки - потрібні дві переправи, прокладати через головне русло доведеться під непрямим кутом, тобто збільшення довжини, а шлях Білогрудовим островом ніколи не розраховувася на важку техніку. Перевага (в голові орків): там їх не очікують.

Третій варіант - прокласти поряд із Антонівським мостом, з виходом або східніше в кількох можливих локаціях Антонівки, або західніше на Молодіжний пляж. З'їзди й дачні дороги дозволяють на лівому березі це зробити, головним недоліком у разі знищення також мосту через Конку є відсутність альтернативних локацій для понтонів саме там.

Четвертий варіант - понтони через Інгулець поряд із сучасним мостом по старій переправі. Просто, зручно, і дозволить перекидатися між собою тактичним резервом оперативно оточеним частинам на правому березі. Однак ні постачання, ні підкріплень. Плюс, розташування переправи очевидне з точністю до метра.

П'ятий варіант - переправа з НК на Козацьке між греблею і витоком Козака. Навряд чи за такої ширини Дніпра русскіє там наважаться будувати.

Висновок: відрізання ворога є цілком реальним, у комплексі з постійною демілітаризацією наявних у нього складів, він на правому березі відтоді приречений, і найкраще рішення - тікати човнами, катерами тощо, незважаючи на накази і на формальний паритет у силах чи навіть перевагу русскіх.

Разом із тим, ЗСУ для цього необхідно підсилити ППО, бо є очевидним в разі відсутності інших можливостей, збільшення використання ворогом штурмової авіації і гелікоптерів для постачання-евакуації поранених.

Неприпустимі й затримки - після знищення мостів у скруту потраплять і приблизно 300 тисяч українських громадян, які залишилися в Херсоні та на решті окупованого правого берега.

Тэги:

Херсон
Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів