Скільки грошей потрібно на відбудову Херсонської області

Скільки грошей потрібно на відбудову Херсонської області

Автор: Марина Поліщук 27 Мар. 2024 09:16

Потреби на повоєнне відновлення України складають уже понад 480 млрд доларів – це дані станом на кінець грудня 2023 року. Такими є результати третьої оцінки збитків і потреб на відновлення (RDNA3), яку український уряд провів спільно зі Світовим банком.

Із загальної суми потреби на відбудову лише Херсонської області станом на ту ж дату склали 35 млрд доларів.

ДОВІДКА. RDNA3 – це оцінка збитків і потреб на відновлення України, над якою спільно працюють уряд України, Світовий банк, Єврокомісія, ООН та інші партнери. Вона включає завдання від Багатосторонньої координаційної платформи донорів, а також інвестиційні пріоритети уряду України щодо відновлення країни.  були оприлюднені в лютому цього року.

Потреби на відбудову України загалом складають понад 486 млрд доларів. Із них на швидке відновлення (не чекаючи завершення війни) потрібно витратити 15 млрд доларів, повідомили в уряді.

Що стосується південних регіонів, то сукупно на відбудову Херсонщини, Миколаївщини та Одещини станом на 31.12.2023 р. треба 56,4 млрд доларів. Зокрема:

- Херсонська область – 35 млрд доларів,

- Миколаївська область – 14,2 млрд доларів,

- Одеська область – 7,2 млрд. доларів.

Таблиця з RDNA3 - суми завданих збитків та потреби на відновлення областей України, у млрд дол.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На правобережній Херсонщині – 9 повністю зруйнованих сіл: чи будуть їх відновлювати?

Росія продовжує насильницьку війну, тож і потреби на відбудову України продовжують зростати.

При цьому уряд вважає, що головним ресурсом для відновлення України має стати конфіскація заморожених російських активів.

Як повідомляла «Гривна», із загальної суми, необхідної на відбудову Херсонщини, понад 1,1 млрд доларів потрібні лише на відновлення інфраструктури закладів освіти області. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів