На подолання інфраструктурних освітніх втрат Херсонщини потрібно 1,1 млрд доларів

На подолання інфраструктурних освітніх втрат Херсонщини потрібно 1,1 млрд доларів

Автор: Євген Веселов 26 Февр. 2024 16:45

У лютому 2024 року Світовий банк, уряд України, Європейський Союз і ООН опублікували спільне дослідження Rapid Damage and Needs Assessment (Швидке оцінювання шкоди й потреб, RDNA), в якому оцінено втрати та потреби на відновлення України внаслідок війни з Росією. Це вже третє таке дослідження.

На сайті Міністерства освіти і науки України оприлюднено короткий огляд розділу «Education and Science / Освіта і наука». За даними дослідження, загальні втрати в секторі освіти в період з лютого 2022 року до 31 грудня 2023 року становлять 6,9 млрд доларів США. За цей період 13% освітньої інфраструктури було пошкоджено або знищено (пошкоджено 3583 закладів освіти, знищено – 394). Ці збитки оцінюють приблизно в 5,6 млрд доларів США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Архангельський аграрний ліцей на Херсонщині планують відновити

За даними заступника міністра освіти та науки України Андрія Сташківа, в Україні пошкоджено понад 1600 шкіл. Якщо перевести це у відносні цифри, то кожна сьома школа в Україні зазнала пошкоджень.

Найбільша частина пошкоджень припадає на школи. За даними дослідження, таких наразі – 1888. Серед ЗВО пошкоджено або зруйновано 21% закладів, серед дослідницьких установ – 31% від загальної кількості.

Найбільше закладів освіти зруйновано чи пошкоджено у східних і південних областях: від 35% до 69% становлять заклади Донецької, Харківської, Херсонської та Луганської областей.

За даними дослідження, на відновлення лише інфраструктури закладів освіти Херсонщини потрібно понад 1,1 млрд доларів. Це одна з найбільших сум після Донецької та Харківської областей.


Збитки, втрати та потреби за областями, млн доларів США. Джерело: сайт МОН

Зрозуміло, що це сума не остаточна, адже ворог продовжує щодня нищити громадську, промислову та житлову інфраструктуру. Загальна потреба коштів на відновлення освітньої інфраструктури України, за оцінками RDNA, 13,9 млрд доларів.

За словами начальника Херсонської обласної військової адміністрації Олександра Прокудіна, понад 300 закладів освіти області пошкоджені або зруйновані.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінкульт заявив про пошкодження 43% культурних закладів у Херсонській області

На головній світлині: розбита окупантами школа в селі Любимівка Нововоронцовської громади Бериславського району, листопад 2023 р. Фото: ehrh.org 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів