Перейменування Одеси та знесення пам’ятника Дюку – окупанти поширюють нові фейки

Перейменування Одеси та знесення пам’ятника Дюку – окупанти поширюють нові фейки

Автор: Марина Поліщук 16 Май 2024 10:30

Росія вигадала нові фейки про Одесу й тепер масово поширює їх у соцмережах. Що вигадали окупанти цього разу?

Виявляється, пам’ятник першому одеському градоначальнику герцогу де Рішельє хочуть знести, а саму Одесу перейменувати в Качубєєвку. Такі нісенітниці вигадали російські пропагандисти. Про це повідомив керівник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам’яті, історик та військовий Сергій Гуцалюк.

«Учора після лекції «Одеські віхи боїв цивілізацій 1918 – 2014 – 2022» дізнався що невідомі поки що містечкові провокатори розганяють по соцмережах кремлівське ІПСО, що Український інститут національної пам'яті планує знесення пам'ятника Дюку та перейменування Одеси у Качубєєвку», - написав Гуцалюк 15 травня на своїй сторінці в соцмережі.

Він додав, що в тих фейках його самого росіяни виставляють головним у перейменуванні Одеси.

Назву «Качубєєвка» російські окупанти, вочевидь, перекрутили від назви історичного поселення Коцюбіїв. За даними з Вікіпедії, у XIV столітті це поселення знаходилося на березі Одеської затоки на місці сучасної Одеси.

За словами Сергія Гуцалюка, усі пам’ятники в Одесі, що мали відношення до Росії та які кремлівська пропаганда використовує у війні проти України, уже прибрали.

«Щодо Дюка, то він є символом одеського Майдану, і під дію закону по деколонізації не потрапляє. Так що якщо подібне почуєте або прочитаєте, то можете сміливо або плюнути, або натовкти ту брехливу пику, яка це транслює, кажіть, що я дозволив. Слава Одесі! Слава Україні!» - наголосив історик.

Нагадаємо, бронзовий пам’ятник Дюку зовсім скоро «святкуватиме» 200-річний ювілей – його відкрили у 1828 році. Це перший пам’ятник, відкритий в Одесі. А самого дюка Армана Емманюеля дю Плессі, герцога де Рішельє одесити вважають засновником міста.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Такий-от символ»: під час ракетної атаки на Одесу росіяни ледь не знищили пам’ятник Катерині ІІ

На головній світлині: монумент герцогу де Рішельє в центрі Одеси, фото з відкритих джерел

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів