Фейки від Сальдо: як російська пропаганда атакує Херсонщину

Фейки від Сальдо: як російська пропаганда атакує Херсонщину

Автор: Ян Ярчук 21 Апр. 2024 16:50

У своїх постійних спробах дискредитувати українську владу російські загарбники не знають меж. Фейкові заяви окупантів ширяться мережею чи не щодня. Загалом їхні видання та канали нагадують одне суцільне «фейковиробництво».

Провідну роль у російській пропаганді займає зрадник та гауляйтер ТОТ Херсонщини Володимир Сальдо.

Систематично росіяни вкидують в інфопростір фейкові новини щодо «величних успіхів» на фронті, зокрема у районі Кринок. Так, ще наприкінці лютого 2024 року у своєму телеграм-каналі Сальдо заявляв про «завершення зачистки залишків українських бойовиків в Кринках». Однак, звісно, ця інформація не відповідає дійсності. Протягом цих місяців українські захисники тримають позиції. Більш того, «Гривна” нещодавно писала, що Американський Інститут вивчення війни в своєму звіті заявив про розширення українського плацдарму на лівобережжі Херсонської області в селі Кринки, де тривають позиційні бої

Порція нещодавніх «новеньких фейків» від зрадника Сальдо, знову ж таки, спрямована на дискредитацію не лише херсонської легітимної влади, а й українських військових. Він вже раніше повідомляв про «концтабір в Херсоні», а нині написав допис, де зазначив, що нібито начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін «дозволив українським бойовикам заселятися в квартири жителів в центрі міста», власники яких виїхали. Крім того, заявив про «мародерство» та «прикриття цивільними».

Це черговий фейк від окупантів. Адже українські військові ніколи не атакують цивільних, а, навпаки, працюють над захистом населення від російської армії, яка систематично б'є по цивільній та критичній інфраструктурі. Таких випадків, коли росіяни прикриваються мирними жителями – не злічити. Про один з них «Гривна» писала у матеріалі, де повідомлялося, що рашисти розташували мінометний розрахунок на території школи в окупованих Олешках. Звідти окупанти били по Херсону.

Ні для кого не новина, що на ТОТ російські окупанти славляться мародерством, створенням катівень, та всіляко знущаються й тероризують цивільне населенням обшуками і моральним тиском.

Ще одна тема, на якій полюбляє піаритися Сальдо, це – діти. Зокрема, один з його дописів звучить так: «Діти на території України хочуть жити в Росії. Відсутність соціальної підтримки, зруйнована радянська освіта, мобілізація неповнолітніх — внаслідок цих та інших негативних факторів діти усвідомлено хочуть виїхати до Росії, де різнобічне навчання, перспективне кар'єра та сімейне життя видаються певними та щасливими»Це також чергова фейкозаява, що не відповідає дійсності.

Водночас підтвердженим і беззаперечним фактом є викрадення російськими окупантами українських дітей на ТОТ, зокрема на Херсонщині. Також вони не шкодують ні коштів, ні зусилль на промивання мізків українських дітей та молоді. Так, нещодавно «Гривна» інформувала, що для цього у школах почали проводити тематичні лекції, а також збільшили кількість уроків з історії за україноненависницькими підручниками. Вдаються навіть до цифрового контролю та відслідковування дописів у соцмережах, коментарів дітей на ТОТ. Як писала «Гривна», для цього окупанти використовують штучний інтелект.

Також вчора, 20 квітня, «Гривна» розвіювала ще один фейк окупаційної влади на ТОТ Херсонщини щодо створення чергового мегаполісу в Каланчацькій громаді, йшлося про так звані «нові міста», що наразі існують тільки не словах та папері, а ще – уяві окупантів.

Відмітимо, що брехливим заявам гауляйтера Сальдо повірять лише його посіпаки. Та й особливою популярністю його дописи не користуються, оскільки під ним набирається десь до півтори сотні лайків, а то й менше. Водночас всі ці фейкові заяви активно у своїй пропаранді використовують пропагандистські російські канали та видання.

Фото ілюстративне, на ньому - гауляйтер Володимир Сальдо

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів