У селищі Біляївка Одеського району за європейськими стандартами будують великий тепличний комплекс, призначений для вирощування ягід. Автори ініціативи говорять, що реалізація проєкту не лише створить нові робочі місця та збагатить місцевий бюджет, але й стане поштовхом для розвитку агропромислового кластеру в Одеській області.
Автором ідеї є підприємець Сергій Українець, який разом з Біляївською міською радою зумів втілити задум у життя. Комплекс будують за державні кошти, які підприємець отримав в рамках грантової програми. Про це йдеться в повідомленні Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
Головна мета комплексу – не лише вирощування ягід для реалізації у супермаркетах, але й створення інфраструктури для післязбиральної обробки продукції. Так, завдяки холодильним та спеціальним установкам ягоди зможуть зберігатися тривалий час без втрати свіжості та смаку. Такий підхід дозволить забезпечити постійний доступ до ягід у будь-яку пору року та задовольнити попит споживачів.
За словами підприємця Сергія Українця, такі комплекси – це перевірений європейський досвід. Він дає можливість вирощувати і збирати ягоди за регламентом, не залежати від погодних умов, отримувати гарний врожай і якісну сортову ягоду, на відміну від відкритого ґрунту.
Перший врожай лохини планують зібрати вже влітку 2024 року. Пізніше у теплицях також висадять малину.
Будівництво комплексу вже відвідали перший заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький та директор українського інституту експертизи сортів рослин Сергій Мельник.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеська бавовна: перші поля планують засіяти вже в кінці квітня цього року
Відмітимо, що це не єдина позитивна новина, що стосується агросектору Одеської області. раніше «Гривна» розповідала про початок капітального ремонту зрошувальних систем на півдні області, де останніми роками особливо спекотний і посушливий клімат.
Через відсутність нормальних систем зрошення та посуху одеські аграрії втрачали значну частину свого урожаю. Тому і вирішено було розпочати капітальний ремонт систем зрошення.
Як розповів перший заступник голови Держрибагентства Тарас Кот, завдяки реконструкції також впаде вартість води для зрошення, а отже, і вартість вирощування врожаю.
Зауважимо, що це перший в Україні проєкт, спрямований на відновлення та модернізацію старих радянських зрошувальних систем.
Фото із сайту Конгресу місцевих та регіональних влад.
Тэги: