Одещина – перша область, яка взялася за реконструкцію старих радянських зрошувальних систем

Одещина – перша область, яка взялася за реконструкцію старих радянських зрошувальних систем

Автор: Дарина Лапіна 05 Мар. 2024 11:47

Останні роки аграрії Одещини скаржаться на посуху й відсутність нормальних систем зрошення. Через це одеські фермери втрачають врожай. Однак цього року одну із занедбаних зрошувальних систем (Нагірнянську) на півдні області вже почали капітально ремонтувати. 

Вищезгадану систему поливу не ремонтували з 1988 року – із часу її побудови. За ці 36 років вона стала непридатною. Канал втрачав до 80 відсотків води, а це дуже зменшувало обсяги поливу та набагато збільшувало його вартість, повідомляє «Оdesa.Online».

«Це один із перших в Україні меліоративних каналів, його збудували 1988 року, а потім мали обкласти плитами, але так цього й не зробили… Ми це робимо зараз. Це зменшить втрати води у системі, дозволить збільшити площу поливу, збільшиться пропускна спроможність каналу. Для цього регіону зрошення – це питання життя. У 2020 та 2021 роках двічі сіяли та нічого не зібрали. Одеська область має величезний потенціал розвитку сільського господарства, але без води його втрачає», – розповів перший заступник голови Держрибагентства Тарас Кот. 

Він також зазначив, що завдяки реконструкції також впаде вартість води для зрошення, а отже, і вартість вирощування врожаю. Роботи з відновлення зрошувальної системи розпочалися 1 лютого, а закінчити планують до 10 квітня. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одесити сумують за херсонськими кавунами, хоча й почали вирощувати більше своїх

Капремонт системи поливу на Одещині проводять за гроші з обласного бюджету. Про це розповів начальник Болградського міжрайонного управління водного господарства Михайло Балєв. За його словами, це перший в Україні проєкт, спрямований на відновлення та модернізацію зрошувальних систем. 

Загалом на реконструкцію зрошувальної системи в Одеській області планується витратити 94,5 млн гривень: Нагірнянська коштуватиме 42,7 млн гривень, Татарбунарська – 25,2 млн гривень, Ізмаїльська – 26,6 млн гривень.

Нагадаємо, що до повномасштабного вторгнення РФ найбільшу кількість зрошуваних земель мала Херсонщина. Але через підрив окупантами дамби Каховської ГЕС Херсонська область втратила цю перевагу. Обласна влада нині шукає шляхи відновлення зрошення на правобережній частині регіону.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Маячня про воду: як кремлівська пропаганда «наповнює» Північнокримський канал після теракту на Каховській ГЕС

На світлинах: реконструкція Нагірнянської зрошувальної системи на півдні Одеської області. Фото: odessa.online

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів