Мор дельфінів у Чорному морі триває: течія прибиває тіла тварин до берегів Одещини та Болгарії

Мор дельфінів у Чорному морі триває: течія прибиває тіла тварин до берегів Одещини та Болгарії

Автор: Ян Ярчук 02 Апр. 2024 11:20

Активність ворожих субмарин і надводних човнів у Чорному морі біля Криму та Новоросійська – головний фактор загибелі рідкісних чорноморських китоподібних. Лише протягом березня зафіксовано десятки випадків смерті дельфінів.

Про такі причини загибелі тварин на своїй сторінці у фейсбуці пише Іван Русев, директор науково-дослідного відділу національного природоохоронного парку «Тузлівські лимани».

«Знову, у воєнному березні 2024 року вже загинуло декілька десятків дельфінів у бухтах Севастополя та інших берегів окупованого Криму, неподалік від Новоросійська та узбереж Краснодарського краю. До наших одеських берегів і берегів Болгарії також викинуло азовок, загиблих від війни в окупованих орками водах Чорного моря, яких течія прибила до берегів.

І це є підтвердженням того факту, що активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська – є головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських китоподібних», – зазначає Іван Русєв.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Одеський науковець розповів, як Україна збирає докази того, що тисячі загиблих дельфінів – це екоцид росіян

Крім того, серед тварин, які постраждали, є контужені, із симптомами ураження сонарами. Зокрема, ідеться і про вид білобочка.

За словами науковця, до початку війни таке траплялося вкрай рідко. А зараз, за оцінками експертів, кількість загиблих тварин сягає декількох тисяч. І це з урахуванням того, що море викидає лише 5% загиблих ссавців.

Водночас у РФ причин для занепокоєння, як завжди, бачать. Про це пише Крим.Реалії, посилаючись на слова кримського активіста, ім’я якого не називають з метою безпеки. Повідомляється, що активіст має офіційну відповідь російського природоохоронного відомства з цього приводу. Також за його даними, лише за останній тиждень березня в Криму виявили понад 20 мертвих дельфінів.

«Поки кримчани в соціальних мережах б'ють на сполох, влада ніяк не реагує на те, що відбувається, може, тому що чудово знають справжню причину?» – зазначив у коментарі виданню активіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Окупанти планують туристичний сезон і водночас вивозять тварин – про ситуацію в «Асканії-Нова»

Фото з фейсбук-сторінки Івана Русєва

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів