Джаз, бокс і література: в Одесі розпочали знімати біографічний фільм, присвячений Олександру Довженку

Джаз, бокс і література: в Одесі розпочали знімати біографічний фільм, присвячений Олександру Довженку

Автор: Дарина Лапіна 09 Апр. 2024 09:30

В Одесі розпочалося виробництво фільму «Режисер». Кінострічка присвячена українському класику – письменнику та режисеру Олександру Довженку.

В фільмі також будуть висвітлені історичні постаті Юрія Яновського, Амбросія Бучми, Павла Нечеси, Іди Пензо, Якова Лівшиця, Юрія Тютюнника, Петра Чардиніна, Мухсин Эртугрул Бея, Миколи Козловського та багатьох інших.

Події фільму розгортатимуться в Одесі 1926 року. Про початок зйомок біографічної драми розповіли в Одеській кіностудії: 

«Це місто, яке оговталось від І Світової та Громадянської війн, яка живе і процвітає: НЕП, джаз, бокс, література, надзвичайна кухня, море... Епоха романтиків, письменників і молодого кіно. Кіно – це пристрасть одеситів. Наш фільм розповідає про те, як карикатурист і літератор-початківець Сашко Довженко робить перші кроки у кіно, як він стає професійним режисером. Відомо, що лише за три роки роботи на Одеській кінофабриці (1926-1929рр) Довженко здобув всесвітню відомість та став кінокласиком (його фільми належить до 12 найкращих фільмів усіх часів і народів).

Зйомки фільму «Режисер» є досить символічними, адже цьогоріч виповнюється 130 років з Дня народження Олександра Довженка.

Автори фільму втілюють суто одеську історію. Ми створюємо абсолютно український фільм, що занурює глядача в атмосферу сторічної давнини, яка має паралелі із сьогоденням».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кращим мюзиклом 2023 року стала вистава «Тигролови» херсонського режисера Сергія Павлюка

Фільм створюється за підтримки Державного агентства України з питань кіно. Режисером фільму є Костянтин Коновалов. Двома останніми його фільми є «Крути 1918» і «Фортеця Хаджибей». Перший розповідає про бій під Крутами зими 1918 року між молодими військовими-курсантами Української Народної Республіки та військами радянської росії. Другий – про козака Андрія, який має передати важливу інформацію у Стамбул. Для цього йому треба визволити з темниці батька своєї коханої — турецької красуні Фатіми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Фільм про Херсонщину програмує перемогу України: як на Берлінале пройшла світова прем’єра «Редакції»

Зауважимо, що для роботи над фільмом про Довженка «Режисер» його автори запросили також наукового консультанта – відому українську літературознавицю, докторку філологічних наук Віру Агеєву.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вийшов трейлер фільму «Форма вогню» - розповідь про роботу рятувальників у Херсоні одразу після визволення

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів