Про Ковальова, жадібність Сальдо і кандидатів на голову Херсонської ОВА

колаж - Таїсія Зарянова/LIGA.net

Херсонський журналіст Сергій Никитенко у ефірі «Центру журналістських розслідувань» розповів про ситуацію на тимчасово окупованій Херсонщини і торкнувся декількох цікавих тем.

Про родину колоборанта Олексія Ковальова

Стосовно зради поки що народного депутата України і колишнього члена фракції партії «Слуга народу» у Верховній Раді України Олексія Ковальова ми вже писали неодноразово. З останньої інформації – це його призначення «заступником» з питань сільського господарства фейкового «уряду», створеного окупантами.

У Олексія Ковальова є старший брат Юрій, який також є депутатом, але Херсонської обласної ради поточного скликання і також від партії «Слуга народу». Ковальов – старший є головою постійної депутатської комісії з питань управління комунальним майном . З моменту повномасштабного вторгнення росії в Україну Юрій Ковальов зник з інформаційного простору і ніякої інформації про нього не було. Але, зі слів журналіста, він також пішов на співпрацю із окупантами (далі – мовою оригіналу):

«Вони з братом (Юрієм Ковальовим – прим. ред.) придбали цей соляний завод у Геройському. Фактично за місяць до війни вони завершили угоду по купівлі у держави цього солезаводу.

У них величезний бізнес по розведенню риби, а його брат (Юрій Ковальов) директор державного підприємства - заводу частикових риб у Голій Пристані.

До речі, про брата мовчать, але брат також колоборант. Він депутат херсонської обласної ради, він не світиться, але мешканці Голої Пристані мені розповідають, що він там плотно працює з росіянами, при тому, що він колишній СБУшник».

До речі, це не єдиний випадок, коли члени однієї родини зголосилися працювати на окупантів. Також стало відомо, що батько заступника гауляйтера Сальдо Ігоря Семенчева, теж Ігор Семенчев (старший) працює заступником у окупантського голови Херсона Кобця.

Про недовіру окупантів до зрадника Сальдо

У своєму обзорі ситуації на Херсонщини Сергій Никитенко не обійшов увагою ситуацію навколо спроби віджиму колоборантами на чолі із гауляйтером Сальдо приватного бізнесу в Херсоні (далі – мовою оригіналу):

«В Херсоні частину бізнесу, яку гауляйтер і колоборанти для себе вбачали, той же паливний бізнес, ті ж аптеки - високомаржинальні види бізнесу, але їх дуже швидко (у них) віджали. Аптеки забрали структури пов’язані із московським фсб, там без варіантів. Зрозуміло, що колоборанти «грустять» - це величезні кошти і вони підуть повз них».

Як бачимо, це підтверджує тезу про те, що «руський мір» - це лише вбивство, грабіж і мародерство і нічого спільного із якимось моральними цінностями він не має. Окупантів і їх посібників цікавить лише грабунок півдня України.

За словами журналіста, жадібність гауляйтера Сальдо і інших колоборантів, їх бажання і вміння красти бюджетні кошти зіграли з ними поганий жарт. Адже, за словами Сергія Никитенко, однією із причин відтермінування загарбниками введення рубльової зони, яку анонсували ще у травні це – недовіра російської влади до зрадника Володимира Сальдо (далі – мовою оригіналу):

«Грошей (для створення рубльової зони – прим. ред.) дійсно не було, я так розумію, що росіяни не зовсім дураки, вони розуміли, що коли вони завезуть у Херсон готівку, велику масу, то зрозуміло, що більшу її частину місцеві зголодніли гауляйтери, колоборанти, зрадники просто розкрадуть.

Це очевидно для всіх. Всі, хто знає Володимира Сальдо, розуміють, що він сидить і очікує бюджет. До вчорашнього дня (до призначення фейкового «уряду» - прим. ред.). Тепер він розуміє, що бюджети підуть повз нього і для нього, я думаю, це особиста трагедія».

Про призначення голови Херсонської ОВА

Дуже гостро на державному рівні стоїть питання призначення спроможного керівництва Херсонської області, яке зможе максимально ефективно виконувати функції із захисту мешканців нашого регіону і допомоги військовим у звільненні області. Адже Генадій Лагута, на думку жителів Херсонщини, повністю провалив роботу Херсонської обласної військової адміністрації у всіх напрямках . Ще тиждень тому Кабінет Міністрів України погодив його звільнення, але відповідний Указ Президент України ще не підписав.

Хто ж може бути призначеним на цю посаду? Журналіст назвав двох кандидатів:

«Мені важко сказати, чому вони (Кабінет Міністрів України – прим.ред.) пішли на такий крок, що погодили (звільнення Лагути) і тиждень чекають. Можливо, трошки збити накал, бо люди, херсонці і ті, хто виїхали, і ті, хто на місці, вважають Лагуту абсолютним злом. Людиною, з якою пов’язують свої проблеми і особисті проблеми Херсонщини. Можливо це і справедливо, я не буду зараз оцінювати діяльність Лагути, бо майже нема чого оцінювати.

Щодо призначення – наші джерела казали, що це буде військовий. На початку ще цієї історії, десь пару тижнів. І це буде логічно, і це буде правильно для області, яку треба звільняти. Але буквально за день як погодили звільнення Лагути, з’явилася інформація, що групи з оточення Президента, будуть лобіювати призначення своїх людей.

Називають дві кандидатури – це діючий заступник голови ОВА Дмитро Бутрій, який працює з 2016 року на посадах в обладміністрації, і перший заступник голови облради Юрій Соболевський.

Бутрія лобіює директор концерну «Укроборонпром» Юрій Гусєв. Йому нема чим займатися вочевидь у воюючий країні, тому він займається кадровими питаннями Херсонської ОВА.

Щодо Соболевського невідомо. Можливо він сам себе лобіює. Він не підтверджує взагалі, що він це знає. Я його питав, він не підтверджує цю інформацію. Він зараз дуже активний, можливо тому його і називають. Хоча його називали ще до призначення Гусєва (голова херсонської ОДА 2019-2020 р. – прим. ред.). В двадцятому – дев’ятнадцятому році Соболевського називали кандидатом. Він походить з групи «Квартал», тому можливо хтось з кварталівців, можливо той же Шефір (Сергій Шефір – радник Президента України) його і лобіює. Хоча важко сказати, це взагалі для нас загадкова особа».

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News

День 282. 2 грудня. Що обговорюють херсонці в соцмережах

Троє загиблих та сім поранених через обстріли на Херсонщині 1 грудня