Як херсонці відреагували на викрадення мера Колихаєва та звільнення Лагути

Як херсонці відреагували на викрадення мера Колихаєва та звільнення Лагути

Автор: Євген Веселов 29 Червня 2022 15:45

Топовою новиною минулого дня стала інформація про затримання окупаційною «владою» законного міського голови Херсона Ігоря Колихаєва.

Нагадаємо що, Ігоря Колихаєва та його команду окупанти відсторонили від управління містом ще на весні. Однак міський голова продовжував працювати, збирав керівників департаментів та управлінь, які залишилися у місті, проводив засідання міськвиконкому, наполягав на необхідності підтримувати життєдіяльність Херсона. Також він активно комунікував з містянами на своїй сторінці у соціальній мережі.

Його викрадення викликало бурхливу реакцію і, треба сказати, що реакція на цю подію у херсонців в соціальних мережах була різною. Більшість обурила ця новина. Коментуючи, люди зазначали, що Ігор Колихаєв залишився із херсонцями в окупації і намагався всіма силами забезпечити життєдіяльність міста (далі мовою оригіналу):
Пані Людмила: «Бережи Боже і мера, і всіх херсонців».
Пані Ірина: «Весь час розуміла, що Ігор Вікторович ходить по лезу, залишившись у місті і відмовившись "співпрацювати" з колоборантами...Але він, як капітан корабля, не залишив ні екіпаж, ні судно. Молюсь за його збереження для міста».
Пан Олег: «Це буде тривати до тих пір, поки не вигонять рабсійську погань з нашої землі. Єдина надія на Бога, та ЗСУ».
Пані Даша: «Люди довіряють тим, хто залишився поруч на захист міста. А не тим щурам , які бігли перші з області».
Пані Екатерина: «Дяка Колихаеву за те, що він не побоявся окупантів і лишився в місті, а не, як всі інші, втікли в перші ж дні. Дяка за те, що вулиці прибирались і наводився хоч якийсь лад».

З найближчого оточення міського голови Ігоря Колихаєва публічно висловився лише Юрій Погребний. Зараз він є членом виконавчого комітету міської ради, а під час виборів супроводжував Колихаєва як політтехнолог.

«На вопрос, что я об этом думаю - тоже отвечу всем сразу. Изначально, с момента оккупации, у мэра было три варианта действий:
1. Бросить всё, как наш бывший (слава Богу, что бывший) "губернатор" Лагута и эвакуироваться из города, к чему его всячески подталкивали ОДА и другие представители украинской власти.
2. Согласится на предложенное оккупантами сотрудничество и подставить себя под криминальную статью об измене родины.
3. Остаться в качестве отстранённого оккупантами мэра города и делать то, что он делал.

Обвинять его или поддерживать - это на усмотрение каждого жителя Херсона. Хотел бы я видеть, какое решение на его месте принял бы любой из нас.

На мой взгляд, он сколько мог удерживал нейтральную позицию и в течение четырёх месяцев пытался, хоть как-то сохранить жизнедеятельность городских служб. Но в реально существующих обстоятельствах - это уже невозможно.
Надеюсь, он жив, здоров и примет своё решение в создавшейся ситуации», - написав на своїй сторінці у Фейсбук Юрій Погребний.

В той же час деякі херсонці поставили під сумнів роботу Ігоря Колихаєва при окупаційній владі, висловлюючи думку, що це не могло відбуватися без згоди окупантів. Так депутат Херсонської обласної ради і радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань зазначив: «З державного бюджету, з наших податків Ігорем Колихаєвим вмикались фонтани, як раз до дня росії, висаджувались квіти в окупованому Херсоні. Створювалась картинка звичного життя. Сам же Колихаєв писав «обтєкаємі» пости, що він за мир і за Херсон.
Таким чином за декілька місяців окупації, поки не треба було погодження голови ОВА, витратилось 2/3 річного бюджету міста. Досі вдавалось всидіти на двох стільцях, але вони почали роз’їжджатися. Треба або зрештою сісти на один або впасти між ними».

Більш серйозні звинувачення на адресу Ігоря Колихаєва висунув міський голова Олешок Євген Рищук: «Багато чуток та балачок, які необхідно перевіряти. Для цього є правоохоронні органи України. Особисто я маю не один факт! Коли орки віджали автопідприємство в ОЛЕШКАХ з автобусами, на які ми мали надію для евакуації, на питання, до кого звертатися щодо повернення, отримали відповідь від російського полковника: ВСІ ПИТАННЯ ДО КОЛИХАЄВА!!!
В той час, коли вся держава по копієчці збирає кошти для військових, в Херсоні виділяють мільйони на квіточки та ремонт доріг. Тепер пазли склалися».

Деякі пересічні херсонці підтримали ці звинувачення:
Пані Оксано: «З самого початку знала, шо Колихаєв – колоборант. Дякую за допис. Стоїмо!»
Пані Ірина: «Очень странная история. Жизнь рассудит. Кто кому зрадник. Мне трудно представить, чтобы публичные люди могли остаться в городе».
Пані Наталя: «Читаю коменти і розумію, що мудрий нарід і ху@ла обере, аби не втік і вулиці підмітали».

Цікаво, що гауляйтер Херсонщини Сальдо і його заступник Стрємоусов також прокоментував російським пропагандистським виданням викрадення мера Ігоря Колихаєва, яке вони назвали «затриманням за саботаж» ним вказівок окупаційної «влади».

Ще одна вчорашня топова новина стосувалася погодження Кабінетом міністрів України звільнення з посади голови Херсонської обласної військової адміністрації Геннадія Лагути.

Геннадій Лагута став очільником Херсонської ОДА у жовтні 2021 року. За свою недовгу кар'єру запам'ятався тільки тим, що зник 24 лютого і з'явився публічно лише через 50 днів війни. Комунікаційна робота Херсонської ОВА не раз підпадала під нищівну критику громадськості.

Сприйнявши цю новину як остаточне рішення про звільнення, мешканці Херсонщини в своїх дописах у соціальних мережах були майже одностайні, що таке рішення вже давно назріло:

Пані Ольга: «Чого ж Кабмін так довго чекав? Аж 4 місяці. Хіба не видно було, що управлінець неспроможний, щонайменше».
Пані Ольга По: «Я сподіваюся, що воно спливе у кримінальних провадженнях про зраду та невиконання службових обов'язків».
Пан Родіон: «Переживать за него не стоит. Геннадий улыбчивый, общительный, деятельный и душа застолий) с такими софт скиллз где-нибудь да приткнётся) это востребованный тип назначенца обычно. Во время войны же - это фиаско, как выяснилось.
Пані Аліна: «Хоть какие-то хорошие новости».

Зазначимо, що остаточне рішення щодо звільнення голови ХОВА ухвалює Президент України, видаючи відповідний Указ. Але перший важливий крок, який завершує кар’єру Лагути – погодження Кабміном звільнення – зроблений.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів