Херсонців окупанти втягують у рубльову зону

З метою подальшого закріплення на тимчасово окупованих територіях півдня України росія планує запустити роботу «Промсвязьбанку», про це повідомляв перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський. В Херсоні, зокрема, окупанти вже захопили приміщення «Райфайзенбанк Україна» і навіть вивісили борд із назвою свого банку. Триває втягування Херсонщини в рубльову зону…

Херсонщину буде обслуговувати банк терористів

Що ж відомо про наміри окупантів щодо введення власної банківської системи на тимчасово окупованому ними півдні України і зокрема про «Промсвязьбанк»?

фейковий «Міжнародний розрахунковий банк», «зареєстрований» на окупованій росією території Грузії у місті Цхінвалі, пише «Асоціація реінтеграції Криму».

Примітне, що ухилення влади Грузії від реагування на діяльність цього «банку» у вимірі вчинення через нього воєнних злочинів та масових порушень прав людини, робить цю державу також частково відповідальною за злочинну «роботу фінансової установи» у Херсоні та Мелітополі, про що Асоціація повідомила органи влади Грузії, а також уповноважені міжнародні структури.

Після цього агресор «скорегував» вектор фінансової окупації материкової України та наразі заявлено про злочинне «відкриття» у Мелітополі «відділення» російського «Промсвязьбанку».

Раніше, з 5 по 10 червня, аналогічні злочинні діяння із «відкриття відділень» «Промсвязьбанку» російські окупанти вчинили у окупованих Криму, Севастополі, Донецьку та Луганську.

Варто додати, що бенефіціаром «Промсвязьбанку» є Петро Фрадков, син колишнього очільника служби зовнішньої розвідки росії Михайла Фрадкова, при чому і банк, і Фрадков-молодший із лютого 2022 року перебувають під санкціями цивілізованих країн світу.

При цьому з 2019 року «Промсвязьбанк» виступав у ролі «опорного банку» для здійснення державою-агресором «оборонного замовлення», тобто був ключовим фінансовим знаряддям російської агресії, та фактично це й стало підставою накладення санкцій.

24 лютого 2022 року у зв'язку з вторгненням росії в Україну «Промсвязьбанк» включений до списку санкцій США, SDN, що передбачає максимально можливі обмеження та повне заморожування активів. У березні до санкцій приєднався і Сінгапур. Банк також відключили від системи міжбанківських платежів SWIFT.

Як відбувається втягнення Херсонщини у російську фінансову систему

Крок з кроком, захоплюючи підприємства, установи, організації на тимчасово окупованих територіях півдня України, окупаційна влада реєструє власні юридичні особи та відкриває їх рахунки у російському банку.

Одночасно загарбники створюють власні податкові, пенсійні органи.

У результаті існують дві юридичні особи – законна українська та незаконна окупаційна. Відповідно, всі платежі у незаконно створених структурах – зарплати, комунальні послуги, податки, закупівлі – колобранти планують спрямовувати через російський підсанкційний банк.

Формуючи штатні розписи на захоплених підприємствах, установах, наприклад, у лікарні, «нове керівництво» має прораховувати й бюджет, погодити його з окупаційною адміністрацією. Рублі має дати країна-окупант.

До переходу на обслуговування у російському банку змушують й підприємців. Хто не погоджується – працювати не буде, бізнес просто заберуть та призначать керуючого. Хто погодиться – платити податки буде за правилами окупантів.

Потрохи до російського банку переведуть й пенсіонерів, данні про яких зараз через ОСББ та квартальних збирають для отримання разової допомоги у 10 тисяч рублів. Скоріш за все, маючи на руках пакети документів, окупанти відкриють пенсійні рахунки та будуть змушувати пенсіонерів відмовлятися від української пенсії. Вони вже зараз створили нестерпні умови для більшості пенсіонерів, практично лишивши їх можливості зняти гривневі кошти зі своїх карток та припинивши виплати через Укрпочту.

З боку росії триває економічний та гуманітарний геноцид на окупованій території.

Тэги:

Херсонщина
Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів