Окупанти грабують південь України у промислових масштабах

Окупація півдня України супроводжується грабунком у промислових масштабах. Зерно, метал вивозять волго-балтами, фурами… Світ на порозі продовольчої кризи.

Ще у березні з’явилася інформація про масовий вивіз окупантами зерна із зерносховищ тимчасово непідконтрольних територій півдня України. Видання «Крим. Реалії» у травні інформувало про десятки фур с номерами Краснодарського краю та Ленінградської області, які стоять у черзі на в’їзд до анексованого Криму. Водії фур, з якими вдалося поспілкуватися, розповідали, що везуть українське зерно до Севастополя.

Як зазначають ЗМІ, в березні-квітні журналісти проекту «SeaKrime» помітили різке зростання експорту зерна із Севастополя до 100 тис. тон, хоча сам Крим дає мало пшениці із-за недостатньої системи зрошення.

А пізніше Maxar Technologies були опубліковані супутникові фото, як окупанти у Криму перевантажують українське зерно на суда для подальшої відправки на експорт. Вже у червні цього року було повідомлено, що три балкера стоять у Севастополі під завантаження зерном.

10 травня українська розвідка проінформувала , що росія продовжує вивіз вкраденого у Україні зерна в анексований Крим, а вже 24 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав світ не купувати у росії зерно, вкрадене в України. В той же час росія заблокувала в українських портах 22 млн тон продовольства, що спричинило за собою початок продовольчої кризи у світі. У зв’язку із чим президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляен вважає такі дії росії навмисними, які є ще одним проявом агресії.

Наразі відомо, що значна частина викрадених з України зернових перебуває на суховантажних суднах під російським прапором в акваторії Середземного моря. Найбільш вірогідна країна призначення вантажу – Сирія. Звідти контрабандою зерно може постачатись до інших країн Близького Сходу.

Окрім продовольства, загарбникам не дає спокою український метал. В травні з’явилася інформація, що почали вивозити метал із порту Маріуполя російськими суднами – про це свідчить супутниковий знімок Planet Labs, який є у розпорядженні «Схем» (Радіо Свобода).

Вантажне судно «RM-3» прибуло 28 травня і стало біля одного з причалів порту, де зазвичай завантажують метал.

Інформацію про це було оприлюднено у ефірі російського каналу під виглядом, що маріупольський порт відновив роботу після кількох місяців зупинки. Звичайно, про бомбардування та блокаду пропагандисти не сказали. Перше ж судно було завантажене викраденим на маріупольських заводах металопрокатом.

Відомо також, що окупанти викрали 34 судна, що залишись в порту Маріуполя. Водночас ватажок ДНР Денис Пушилін заявив про «націоналізацію» кількох іноземних суден, що стоять в порту і створення власного «торгового флоту».

Українські ЗМІ інформують , що станом на 23 лютого на території Маріупольського порту знаходилося близько 200 000 т металу та чавуну, вартість яких сягає $170 млн. Зерна було 3400 т на складах і ще 9000 т на судні під іноземним прапором біля одного з причалів.

На жаль, встановити масштаби розбою носіїв «руського міру» зараз складно, але точно зрозуміло, що обкрадають Україну у промислових масштабах і це у майбутньому загрожує, перш за все, продовольчою катастрофою не тільки в Україні, а й у світі.

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів