Тимчасово пеню на борги за комуналку не нараховують

Автор: Алёна ГРЕБЕНЮК 27 Мар. 2020 15:15

Підприємства житлово-комунального господарства повідомили, що на період дії карантину в країні за несвоєчасну оплату комунальних послуг штрафні санкції та пені нараховувати не будуть. Із підприємствами, які надають послуги ЖКГ, уже є домовленості щодо оплати рахунків під час загальнонаціонального карантину, проінформував голова профільного комітету Верховної Ради Андрій Герус.

«Звичайно, платити за послуги необхідно, але хочу звернутися до громадян, особливо до тих, хто перебуває в зоні ризику: утримайтесявід черг», – зазначив Герус. Також він повідомив про можливе внесення змін у порядок надання субсидій, аби несплата рахунків не призводила до їх утрати. 

Як зокрема підтвердили в «Херсонтеплоенерго», розпорядження щодо ненарахування штрафних санкцій на борги під час карантину отримали, і його виконують. Причому отримали всі організації, які надають населенню житлово-комунальні послуги. Але на заборгованість, яка утворилася до введення карантину, підприємства будуть нараховувати штраф, пеню, 3% річних та інфляційні втрати. Тож сума боргу злісного неплатника може значно збільшитися. І якщо, наприклад, із газовим підприємством розмова коротка –абонента (який заборгував задовго до карантину) відключають від послуги, то тепловикам щодо злісних неплатників доводиться звертатися до суду.

Ось один із останніх випадків, про який розповіли в «Херсонтеплоенерго». Фізична особа-підприємиця заборгувала за опалення «Херсонтеплоенерго» трохи більше 10 тисяч гривень. Підприємство звернулося з позовом до суду, щоб стягнути з абонента основну суму заборгованості, інфляційні втрати – близько 1200 гривень, 3% річних – 564 гривні, пеню – 1611 і штраф – 245 гривень.

Як розповіли в юридичному відділі «Херсонтеплоенерго», як тільки боржниця дізналася про позов, то відразу прийшла на підприємство – залагоджувати справу, бо зрозуміла, що їй доведеться повертати й борг, і штрафні санкції, ще й судовий збір у розмірі 2102 гривні. Але вже було запізно – права була в суді. Відтак домовилися, що вона заплатить 7 тисяч гривень, щоб зменшити основну суму боргу. Попри те уникнути всіх штрафних санкцій не вдалося: Господарський суд Херсонської області прийняв рішення на користь «Херсонтеплоенерго».

Як констатують на підприємстві, це не єдиний випадок. Часто буває, що абоненти, отримавши повістку з суду, відразу з’являються, щоб заплатити борг або вкласти договір реструктуризації.  Та прострочені платежі в такому випадку не обходяться без штрафних санкцій. 

Наразі в країні хоч і ввели заборону нарахування пені за несвоєчасну сплату, але все ж комунальники просять знаходити можливість і сплачувати за отримані послуги. Адже карантин закінчиться, а борги залишаться.

Хоча зараз українцям і обіцяють якимось чином зменшити тарифи саме на час карантину, бо багато хто з людей залишилися без заробітку, але офіційного документу ще немає.

 Розміри субсидій можуть збільшити 

Трохи більше конкретики є для отримувачів субсидії. Програма субсидій на житлово-комунальні послуги буде розширена в умовах карантину. Про це 23 березня заявила міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє урядовий портал.

За її словами, на засіданні Кабміну буде прийнято рішення про встановлення компенсації додаткових витрат для 3 мільйонів домогосподарств, які сьогодні отримують субсидію на оплату окремих комунальних послуг у період карантину.

«Це буде зроблено шляхом збільшення на 50% соціальних нормативів користування електроенергією, природним газом для приготування їжі, підігріву води, користування холодною та гарячою водою. Це робиться для того, щоб компенсувати збільшені витрати сімей під час перебування вдома в період карантину. В середньому це буде близько 300 гривень», – сказала Лазебна. Вона також повідомила, що влада спростить порядок надання субсидій для людей, які втратили роботу в період карантину. Але офіційного документу уряду ще немає. Щойно він з’явиться, «Гривна» поінформує своїх читачів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів