На час карантину посилено допомогу по субсидіях

Автор: Альона ШНАБСЬКА 19 Апр. 2020 10:01

Як уже багато хто знає, уряд під час дії карантину в країні розпорядився не нараховувати споживачам штрафи через несвоєчасну сплату за комунальні послуги

Це зроблено для того, щоб абоненти не поспішали всі одночасно бігти та платити за комуналку, бо скупчення може бути небезпечним.Також обіцяли пом’якшити умови надання житлових субсидій. Наприклад, не залишати людину без держдопомоги, якщо вона запізнилася з оплатою. До того ж, є важливий момент для всіх субсидіантів – зараз сім’ї набагато більше часу проводять удома, а відтак стали більше користуватися електроенергією, газом і водою. Субсидії з їх значно зниженими останніми роками нормативами споживання певно цього не покриють.

Чи звернув уряд на це увагу? Як повідомили газеті «Гривна» у відділі держдопомоги та субсидій департаменту соцзахисту населення Херсонської ОДА, під час карантину змінені певні норми надання та призначення субсидій. Уряд суттєво посилює програму субсидій і соцпідтримки найменш захищених категорій громадян. Так, відповідно до постанови Кабміну, спрощено порядок надання субсидії та запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату комунальних послуг. На період карантину заборонено припинення надання субсидій, крім обставин, що унеможливлюють її надання. Наприклад, у разі переїзду отримувача до іншого житлового приміщення або смерті одинокої особи.

Всім домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2019/2020 років, субсидія на наступний період має призначатись автоматично.Громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину та зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, під час призначення субсидії до середньомісячного сукупного доходу буде враховуватися розмір призначеної допомоги з безробіття замість сум отриманої зарплати за відповідний період.

Також фахівці повідомили, що розрахунок субсидій на період карантину відбуватиметься з урахуванням збільшених на 50% соціальних нормативів користування такими комунальними послугами, як централізоване водопостачання та водовідведення, газ та електроенергія для побутових потреб (окрім опалення). Для прикладу: для нарахування субсидії соціальна норма використання води для однієї людини за відсутності централізованого водопостачання гарячої води складає 4 кубометри. Значить, на час карантину будуть враховувати не 4, а 6 кубів.

Соціальний норматив на газ для нарахування субсидії за наявності газплити та в разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача складає 5,4 кубометра на одну особу. При збільшенні норми на 50% виходить на одну особу 8,1 кубометра.Отже, перерахунок розміру субсидій за березень поточного року в зв’язку зі збільшенням нормативів буде проведений у квітні.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів