Електроенергія для населення подорожчає

Автор: Дарья Мельник 05 Мар. 2020 19:38

Кабмін розглядає можливість поетапного підвищення цього року ціни на електроенергію для населення, зокрема скасування пільгової ціни 90 коп. за перші 100 кВт-год, з огляду на зниження суми нарахувань у платіжках громадян.

Про це повідомив екс-міністр енергетики та захисту навколишнього середовища Олексій Оржель.

«Давайте відверто: якщо наша промисловість платить дорожче, то вона менш конкурентоспроможна, а це дуже зараз відчутно – криза на зовнішніх ринках, коронавірус та інші чинники, коли треба бути конкурентоспроможними. А електрична енергія є дуже важливим елементом в будь-якому виробництві. Саме тому, що у нас зараз зменшується тиск в рамках платіжки, ми можемо подумати про те, щоб піднімати поетапно і адекватно, з розумінням соціальних наслідків, тарифи для населення», – сказав він.

За словами міністра, різні ціни на ринку електричної енергії є фактором зловживання на рівні постачальників і системи розподілу. Тому найкраща модель, щоб не зловживали тарифом, – єдина ціна для всіх.

«У будь-якому випадку це буде реалізовано поетапно. Всі споживачі, які потребуватимуть допомоги, зможуть розраховувати на субсидію. Ті, хто не зможе довести, що їм потрібна підтримка держави, повинні платити справедливу ціну», – пояснив міністр.

Оржель зазначив, що найбільш справедливим варіантом вважається, що забезпечена людина, яка споживає багато енергії, має платити її реальну економічну вартість. Але якщо ввести обмеження, наприклад, ті, хто споживає понад 500 кВт-год, втрачають пільгову ціну в 90 копійок за 100 кВт-год, то це не дозволить отримати достатньо коштів.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів