Дешеві кредити на утеплення житла поки що не видаватимуть - грошей нема

Автор: Виталий Яшков 12 Сентября 2018 10:15

В Україні призупинили програму «теплих кредитів». Основна причина – закінчились гроші, які були виділені з бюджету на фінансування енергоефективних заходів, пише «Gazeta.ua».

4 роки поспіль українці користувалися програмою «теплих кредитів». Щоправда, вона вичерпала себе ще 2017-го.

Замінити її цього року мав Фонд енергоефективності.

«Очевидно, що 2018-го Фонд не запрацює. Бо лише наприкінці літа призначили його голову та почали проводити конкурс на посади.

Скоріше за все, програми з енергоефективності почнуть діяти з наступного року. Однак уже зараз організацію профінансовано на 1,6 мільярда гривень», – каже енергетичний експерт Марія Яковлєва.

Фонд енергоефективності головним чином фінансується за рахунок донорських коштів. Також гроші надходять із державного бюджету.

«Загалом бюджет Фонду складатиме 3–3,5 мільярда гривень на рік. За весь час існування фінансування «теплих кредитів» склало 5 мільярдів гривень.

В Україні досі деякі будинки оснащено газовими колонками. Це все одно, що підігрівати воду 100-доларовими купюрами», – наголосила Яковлєва.

Із початком роботи Фонду кредити для тепломодернізації житла видаватимуть «Ощадбанк», «Укргазбанк», «ПриватБанк», «Укрексімбанк».

Держава відшкодовуватиме близько 50% позики. Для субсидіантів – на рівні 70%.

Читайте також: Готовиться к отопительному сезону на Херсонщине мешают миллионные долги населения

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів