Живі картини Херсонського музею: хто з українських зірок може стати наступним героєм проєкту «Викрадене мистецтво…»

Живі картини Херсонського музею: хто з українських зірок може стати наступним героєм проєкту «Викрадене мистецтво…»

Автор: Дарина Лапіна 05 Листопада 2024 14:15

У межах проєкту «Викрадене мистецтво…» українські мисткині «оживили» вже три картини, викрадені росіянами із Херсонського художнього музею. Наразі фольклористка Ярина Сізик та режисера анімації Марія Озіріна закінчили працювати над відтворенням четвертої картини.

Про роботу над проєктом та процес «оживлення» викрадених творів мистецтва вони розповіли в етері телеканалу «Дім». 

Нагадаємо, під час окупації Херсона російські загарбники протягом 5 днів, з 31 жовтня по 4 листопада 2022 року, вивезли понад 10 тисяч робіт з 14 тисяч, які були в колекції Херсонського художнього музею.  

Проєкт «Викрадене мистецтво…» став реакцією на злочин росіян та покликаний передати важливий меседж – втрачене, але не забуте. Авторки проєкту «оживили» вже три полотна, викрадених з херсонського музею, це: «Портрет дівчини у вишиваній сукні», автором якої є Михайло Брянський, робота Миколи Писанка «Щедрість» та картина Сергія Васильківського «Козаки в степу».

«Ми хотіли загалом поговорити про ситуацію з українським мистецтвом, яке під час окупації зазнало втрат. Особливо про Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка, з яким ми цей проєкт і почали робити...

Зараз ми працюємо з Херсонським музеєм, тому що з нього викрадено понад 10 000 об'єктів. Вони нам розповідають, як відбувається ідентифікація і як вони співпрацюють з Інтерполом — це дуже цікаво. Українська спадщина зараз щодня під загрозою знищення», - розповіла Ярина Сізик.

Фольклористка також зазначила, що проєкт «викрадене мистецтво…» буде продовжуватись і взяти у ньому участь вже погодились інші українські зірки.

«Варто сказати, що це серія. У перспективі будемо запрошувати різних героїв. Уже вели перемовини з Надею Дорофєєвою і з Джамалою. Вони нас добре знають і хочуть взяти участь у проєкті.

Кожна картина має свою унікальну історію. Першою картиною став «Портрет дівчини у вишиваній сукні» від Михайла Брянського. У ній ми знімали Дашу Астаф'єву, а сорочку з картини відтворила жінка, яка перебувала в окупації.

Другою стала «Щедрість» Миколи Писанка. У ній ми зняли Євгена Клопотенка. Зйомка відбулася восьмого липня у день масового обстрілу України, коли влучило в "Охматдит". У нас на майданчику була дитина у цей час. Такі паралелі, така історія надає відтворенню картини глибокого змісту», - говорить Ярина Сізик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Ожила» ще одна картина, викрадена росіянами з Херсонського музею (відео) 

Мисткині також розповіли про процес відтворення картини Сергія Васильківського «Козаки в степу», де героями анімаційного ролика стали бійці Сил спеціальних операцій ЗСУ.

«Оскільки оригінальна картина з козаками, ми вирішили, що буде доречно і природно, якщо в кадрі будуть саме ветерани. Мій друг Станіслав Зорій — один із тих, хто в кадрі. Я спитала в нього, з ким йому буде найкомфортніше працювати разом, з ким він дружить. Він запропонував Рому Добряка (на позивний Добряк – авт). Мені важливо, щоб ми не тільки виконали завдання, а і щоб героям в кадрі було комфортно. Особливо, якщо вони не звикли зніматися. Хочу, щоб сам процес їм теж був приємний», - розповіла Марія Озіріна.

Наразі авторки проєкту вже закінчили свою четверту роботу. Оживити викрадений твір мистецтва цього разу допомагали блогерки.

«Ми вже зняли для неї дівчат-блогерок, котрі популяризують різні соціальні теми. Їхній дует покаже грайливих дівчат із минулого, і як вони живуть у сучасному побуті. Ми завжди намагаємося провести паралель між минулим і сучасністю», - поділилась Ярина Сізик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захисники в степу: ожила третя картина, викрадена окупантами з Херсонського музею (відео)

На головній світлині перша картина, що ожила в межах проєкту «Викрадене мистецтво…» за участі Даші Астаф'євої - «Портрет дівчини у вишиваній сукні». ВВС.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів