На звільнених території, зокрема Херсонщині, земля зберігає безліч вибухонебезпечних предметів, які залишилися після бойових дій. Снаряди, міни та інші небезпечні залишки війни становлять значний ризик для життя мирних жителів. Крім того, росіяни все частіше дистанційно мінують територію правобережжя області, використовуючи для цього дрони.
За даними ДСНС України у Херсонській області, з початку 2024 року на Херсонщині зафіксовано 38 випадків підривів на вибухонебезпечних предметах. Унаслідок цих інцидентів загинули 11 людей, серед яких 1 дитина, ще 33 – отримали поранення, включаючи одну дитину.
Проблема набуває нових масштабів, особливо з настанням холодної пори року. Змінюються погодні умови, промерзає ґрунт, зменшується прохідність місцевості, що впливає як на ефективність роботи саперів, так і на безпеку громадян, оскільки небезпечні предмети тепер ховаються під листям, а згодом – під снігом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як росіяни маскують міни на Херсонщині: небезпека, яку легко сплутати з камінням чи листям
Про це в етері марафону «Єдині новини» говорив тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту заходів протимінної діяльності ДСНС України Сергій Рева.
«Ми повинні розуміти, що на деокупованих територіях підвищується ризик контакту з вибухонебезпечними предметами, що можуть бути приховані під шаром листя чи снігу», – зазначив Сергій Рева.
Також він розповів, що наразі в країні триває робота щодо збільшення особового складу фахівців з розмінування:
«З початку повномасштабного вторгнення ми майже в чотири рази збільшили чисельність піротехнічних підрозділів. І надалі, в міру того, як будуть деокуповані території, також проводитимемо збільшення особового складу».
Крім того, працюють над збільшенням водолазних підрозділів, які займаються підводним розмінуванням, особливо важливим у прибережних районах та водоймах.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині планують створити мінізагони для розмінування громад
Тимчасово виконуючий обов’язки директора Департаменту заходів протимінної діяльності ДСНС України повідомив про відкриття офісу з протимінної діяльності. Він займається підвищенням ефективності роботи піротехнічних підрозділів та створенням умов для прискорення процесу розмінування. Також там працюють підрозділи, які сертифікують операторів протимінної діяльності та здійснюють контроль якості роботи з розмінування.
Зазначимо, що наразі, за даними влади, вже розміновано понад 50% правобережжя Херсонщини. Повністю розмінувати деокуповані території планують до кінця 2025 року.
Фото: ДСНС України в Херсонській області
Тэги: