Понад 100 будинків уже відновлено: як село Бобровий Кут на Херсонщині оговтується від окупації

Невеличке село Бобровий Кут на Херсонщині стало прикладом ефективної відбудови після деокупації. За вісім місяців окупації російські війська принесли селу значну шкоду, десятки осель зазнали руйнувань. Після визволення Бобрового Кута там почали активно відновлювати інфраструктуру завдяки допомозі волонтерів і державної програми.

Обстріли під час окупації тривали постійно. Особливо сильні були 2 та 7 вересня – тоді серед місцевих були загиблі. Любов Кравець, староста в Бобровокутському старостинському округу, говорить, що за весь час постраждало понад 100 будинків, 9 з них знищені повністю. Зараз село не обстрілюють, хоч над головами часто пролітають шахеди.  У селі проживає 240 людей.

Процес відбудови розпочався в липні 2023 року за підтримки програми «Пліч-о-пліч». За Бобровий Кут взялися волонтери з Дніпропетровщини. Про це йдеться у матеріалі журналістів видання «Шо там», які поспілкувалися зі старостою Бобровокутського старостинського округу.

Потім до відновлення приєдналися ще кілька організацій. У селі відновлювали дахи, замінювали вікна у будиках, двері та зводили нові стіни, розчищували подвір’я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлення, якого немає: жителі Посад-Покровського чекають на обіцяну владою відбудову (ВІДЕО)

Загалом вдалося відремонтувати понад 100 будинків, що стало поштовхом для повернення жителів.

«Ще є будинки, в які люди не повернулися, а вони потребують відновлення. Але в організацій є свої умови: відновлюють лише ті будинки, де є люди», – розповідала виданню «Шо там» староста Бобровокутському округу.

Хоч відбудова майже завершена, однак в село ще не повністю повернулося до нормального життя. Проблеми з водопостачанням, відсутність стабільних польових робіт та втрата більшості господарств ускладнюють побут місцевих жителів.

До повномасштабної війни багато жителів займалися господарством: тримали корів та інших свійських тварин. Любов пригадує, що всього в окрузі було 150 корів, а зараз у 5 разів менше. Нині утримувати худобу стало складно, та й випасати немає де, оскільки, хоч поля й частково розміновані, але балки та лісосмуги – ні. 

Крім того, багато тварин постраждали від обстрілів, ще частину – вкрали росіяни.

За час окупації росіяни пограбували місцеву школу, садочок, будинки, виносили все – від рушників до диванів. Вдерлися вони й до адміністрації села, у приміщення старостату, яке також розграбували. Однак, за словами Любові Кравець, потайки від окупантів їй вдалося винести документацію, яку вона переховувала вдома.

Фото: з сайту «Шо там», надані Любов’ю Кравець

Пов'язані записи

Риболовля з ризиком для життя: на одній із найнебезпечніших водойм Херсонщини затримали браконьєрів

Лише за декілька днів грудня рибоохоронці затримали двох браконьєрів на небезпечному нині озері Білому поблизу Білозерки та Приозерного. Риболовля тут є великим ризиком. Місцевих жителів, які йдуть на такий ризиковий…

Сотні врятованих тварин: як херсонський притулок виживав під час окупації

Під час російської окупації Херсона допомоги потребували не лише люди, а й безліч тварин, які не могли самостійно вижити у надзвичайно складних умовах. Притулок «4 лапи» став прихистком для собак…