Викрадене мистецтво: у херсонському музеї відтворили одну з картин, викрадених росіянами

Викрадене мистецтво: у херсонському музеї відтворили одну з картин, викрадених росіянами

Автор: Ян Ярчук 20 Июня 2024 13:00

У межах проєкту «Викрадене мистецтво…» відтворено та анімовано картину «Портрет дівчини у вишиваній сукні». Росіяни викрали це полотно з Херсонського художнього музею імені О.О. Шовкуненка під час окупації Херсона у 2022 році.

Проєкт є результатом колаборації музею, фольклористки Ярини Сізик та режисерки анімації Марії «Духовне Личко».

Перша картина, що була відтворена, це «Портрет дівчини у вишиваній сукні», автором якої є Михайло Брянський (1830-1908).

Про це повідомили на сторінці музею у фейсбук:

«І поки викрадене мистецтво сумує на чужині, нашим потужним інструментом стає памʼять. Незайве нагадування посередництвом фантазії, що ми втрачаємо кожного дня і миті. Сорочка, яку ви бачите на Даші Астафʼєвій, є близькою копією сорочки з картини та була вишита під час окупації херсонською гідесою Інною Микуцькою».

За словами режисерки анімації Марії «Духовне Личко», формат віртуальних і водночас живих копій картин дозволяє передавати важливий меседж – втрачене, але не забуте.

«І навіть перебуваючи на чужині, мистецтво може жити й спілкуватись з глядачем», – говорить режисерка, передає видання «ШоТам».

Загалом з музею окупанти викрали понад 10 000 творів мистецтва.

«Історія окупації Херсону вкотре нагадує, що ворог нищить нас не тільки фізично, а і цілеспрямовано нищить нашу культурну спадщину. Адже вона є свідченням унікальності, креативності та багатої історії українського народу», – пишуть на сторінці музею.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українське вивезли, а от Леніна – залишили: як росіяни грабували музей у Херсоні та скільки експонатів вже ідентифіковано

Наразі співробітниками музею ідентифіковано вже 112 творів мистецтва, викрадені експонати знаходяться у Криму, в Центральному музеї Тавриди.

Головне фото: скриншот з відео музею 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів