Як змінилися статки депутатів Херсонської міськради від

Як змінилися статки депутатів Херсонської міськради від "Європейської солідарності" під час повномасштабної війни з рф

Автор: Іван Підлісний 18 Февр. 2024 15:10

"Гривна" продовжує аналізувати декларації депутатів Херсонської міськради. Раніше ми показали, як змінилися статки обранців, яких привів в депутатські крісла гауляйтер Херсонщини володимир сальдо під прапорами політичної партії імені себе - "Блок володимира сальдо". 

Сьогодні на черзі фракція "Європейська солідарність" (колишній "Блок Петра Порошенко"), яка складається з сімох депутатів. Про їх статки - далі в матеріалі.

Статки декана-депутата

Очолює фракцію в міськраді депутат Іван Глухов - декан факультету фізичного виховання та спорту Херсонського державного університету, який під час повномасштабної війни з росією переїхав до Івано-Франківська. В цьому ж місті, судячи з даних декларації, наразі живе Глухов. 

Кімнату в гуртожитку безкоштовно надав Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, про вказано на порталі НАЗК. На момент написання матеріалу Іван Глухов подав декларацію лише за 2022 рік. Судячи з неї, майновий стан депутата не змінився, порівняно з позаминулим роком - без нової нерухомості та автомобілей. 

В декларації вказані квартира (30,5 кв.м), будинок (58,9 кв.м) та земельна ділянка площею 463 квадратних метри у Херсоні, придбані у 2008 та 2013 роках. Також депутат задекларував квартиру батьків площею майже 80 кв.м. Є в декларації автомобіль Ford Fusion 2010 року випуску, придбаний за 60 тисяч гривень у серпні 2021 року 

У 2022 році Іван Глухов заробив майже 440 тисяч гривень як декан факультету ХДУ. Ще 2500 грн задекларовано як допомога на лікування від Профспілкової організації працівників університету та ще 20 тисяч гривень - допомоги ВПО від Кабміну. Також на 5 тисяч доларів збільшилися готівкові збереження, у порівнянні з декларацією за 2021 рік - до 35 тисяч доларів США. Як змінився майновий стан Івана Глухова у 2023 році, поки невідомо. Декларація за цей період на порталі НАЗК наразі відсутня. 

Нотаріус-мільйонер без доходів

Віталій Йосипенко - депутат міськраді від "Європейської солідарності", нотаріус та брат депутата Херсонської обласної ради Ігоря Йосипенко (також "Європейська солідарність"). Ця каденція є для нього першою. Віталій Йосипенко на момент написання матеріалу також подав декларацію лише за 2022 рік. 

В ній депутат вказав будинок у Херсоні площею 209,5 кв.м, який належить ще одного брату - Андрію Йосипенко. Власного житла обранець, судячи з декларації, не має. Відсутні й автомобілі. Хоча в декларації за 2021 рік були вказані два авто. Мова про Honda Civic 2008 року випуску, яким користувалася дружина депутата Тетяна Йосипенко, та Lexus GS300 2005 року випуску, що був у користуванні самого обранця. 

У 2022 році Віталій Йосипенко не мав жодних доходів. Його дружина - лише 24000 грн доходу від підприємницької діяльності. До слова, Тетяна Осипенко є фізичною-особою підприємицею, яка займається наданням в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна, за даними аналітичної системи Youcontrol. 

Йосипенко задекларував за 2022 рік чималі готівкові збереження. Зокрема, власні складають 1,1 млн гривень та 382 тисячі доларів США. Дружина депутата також є мільйонеркою. Вона має збереження на суму 14 млн гривень. В порівнянні з 2021 роком, загалом готівкові активи депутатської родини зменшилися на 870 тисяч гривень. 

"Фінансовий геній" колишнього "свободівця"

Ця каденція, на яку припала повномасштабна російська агресія, стала другою для Олександра Ложичева. До того депутат від "ЄС" балотувався та обирався до міськради від ВО "Свобода". У 2020 році Ложичев вийшов з лав "Свобода", згодом був виключений зі складу одноіменої фракції. Далі місцеві вибори та прапор "Європейської солідарності".

За даними сайту "МОСТ", Олександр Ложичев придбав місце у виборчому списку через Ігоря Пастуха - колеги по депутатському корпусу від "Блоку володимира сальдо", дружина якого Оксана Пастух також балотувалася та була обрана від "ЄС". Ложичев за свою політичну кар'єру встиг побути заступником директора комунального підприємства "Дорожник", радником мерів Володимира Миколаєнко та Ігоря Колихаєва. 

На момент підготовки статті Олександр Ложичев подав декларацію лише за 2022 рік. В ній від задекларував власність дружини Тетяни - 13 земельних ділянок у Каховському районі, частина з яких була придбана у 2021 році. Живе наразі родина Ложичевих в Чернівцях, про що зазначено в декларації. 

Там вони користуються квартирою площею 38 квадратних метри. Користуються начебто безкоштовно, про що також вказано в декларації. Також користується Ложичев будинком та земельною ділянкою в Херсоні, як і його дружина. Остання нібито користується лише частиною. 

Дружина депутата у 2019 році придбала авто Lexus CT200 2016 року випуску. А Ложичев має у користуванні Ford Edge 2016 р.в. Її власницею (як і будинку у Херсоні) є Олена Голова - учасниця фермерсього господарства "Лан" разом із Тетяною Ложичевою. 

Дохід Олександра Ложичева у 2022 році склав всього майже 55 тисяч гривень - зарплата радника міського голови за кілька місяців та бонуси від банків. Дружина того року разом з донькою отримали лише 50 тисяч допомоги ВПО. І тут важливо запам'ятати ці цифри доходів родини. 

Задекларував депутат готівку дружини - 350 тисяч гривень та 52 тисячі доларів США. У порівнянні з 2021 роком готівкові збереження Тетяни Ложичевої збільшилися на 50 тисяч гривень. Тобто, у 2022 році вона не витрачала грошей взагалі. І судячи по готівці в новій декларації, не витрачав свій дохід й сам пан Ложичев. Так у 2022 році в нього з'явилися збереження на суму 60 тисяч гривень. Ймовірно, ще 5 тисяч гривень (судячи по доходу) Олександр знайшов, як це часто буває, наприклад, в зимовій куртці. 

Депутат поєднує держслужбу з бізнесом

Ігор Осауленко - волонтер та учасник АТО, а нині в.о. начальника управління охорони здоров'я міськради (судячи з даних системи Youcontrol та інформації на сайті міськради). Останню посаду він отримав від колишньої очільниці Херсонської міської військової адміністрації Галини Лугової. 

На порталі НАЗК остання декларація від Осауленко датується 10 листопада 2023 року за період 2022 року. В ній депутат вказав часткове володіння будинком та квартирою в Херсоні. У власності Осауленко також земельна ділянка в селі Понятовка Херсонського району, що була придбана у 2020 році. 

Пересувається депутат на автомобілі Toyota C-HR 2017 року випуску. Дружина депутата - на Mazda CX-5 2014 року випуску, придбану у 2020 році за 378 тисяч гривень. 

Задекларував Ігор Осауленко і своє приватне підприємство "Натураліс-Юг", де він же і є керівником. За даними аналітичної системи Youcontrol, керував компанією депутат і після того, як став держслужбовцем, очоливши управління охорони здоров'я міськради, що є порушенням законодавства. Чи зверне увагу на це НАЗК, покаже час. 

Дохід депутата за 2022 рік склав лише 10582 грн - виплата ВПО та допомога від управління соцполітики Херсонської міськради. Дружина Осауленко заробила 325,5 тисяч гривень від підприємницької діяльності та у закладі дошкільної освіти №10 міста Херсона. Ще 60 тисяч гривень - виплата ВПО. 

Готівкою Ігор Осауленко має 10 тисяч доларів США. Порівняно з 2021-м ці збереження зменшилися на 5 тисяч доларів та 10 тисяч гривень. Дружина має на банківських рахунках майже 30 тисяч гривень. 

Поки без декларацій

Не подали декларацій за 2022 та 2023 роки два депутати від "Європейської солідарності" - Оксана Погомій та Юрій Яцко. Перша активно займається волонтерством, очолює херсонський осередок громадської організації "Справа громад", що пов'язана з Петром Порошенко і його оточенням. У вересні 2023 року Погомій очолила обласну організації партії "ЄС", замінивши в цьому кріслі депутата облради Сергія Хланя. 

Юрій Яцко до 2020 року працював начальником відділу державного контролю за безпекою судноплавства й дипломно-паспортних та адміністративних послуг у сфері водного транспорту Херсонського морського порту. За даними того ж сайту "МОСТ", потрапив до списку "Європейської солідарності" по квоті згаданого раніше Ігоря Пастуха. 

"Його батько Василь, кум Ігоря Пастуха, очолював Херсонську обласну організацію партії “Народний фронт", - пише сайт "МОСТ". 

Мільйонерка, яка не гребує виплатами від Кабміну

І, наостанок, Оксана Пастух - вже колишня депутатка міськради, яка склала повноваження у вересні минулого року, дружина двічі згаданого іншого екс-депутата міської ради Ігоря Пастуха. Вона досить відома в політичному середовищі Херсона, працювала у виборчих комісіях. Про статки її чоловіка, ми писали в минулому матеріалі про декларації депутатів від "Блоку володимира сальдо". 

ЧИТАЙТЕ ПО ТЕМІ: Які статки мають депутати, яких до Херсонської міськради привела партія гауляйтера Сальдо

У декларації за 2023 рік Оксана Пастух вказала у власності три земельні ділянки в тимчасово окупованій Кардашинці (загальна площа 6118 кв.м), два будинки в Голій Пристані та Кардашинці, два будинки у спільній власності в Кардашинці та Білозерському районі, квартиру у Херсоні. Також є дві ділянки у Голій Пристані та селищі Дніпровське від місцевих рад під будівництво та обслуговування будинків. 

Минулого року Оксана Пастух придбала два автомобілі - Toyota RAV4 EV 2014 року випуску та Nissan ENV200 2015 року. У власності депутатки від "ЄС" також Toyota RAV4 EV 2013 року, два причіпи та човен Сарепта 1987 року випуску. 

Окремо варто звернути увагу на доходи Оксани Пастух під час повномасштабної війни. Судячи з них, депутатський бізнес йшов дуже успішно. За минулий рік вона заробила понад 3,2 млн гривень як ФОП, який було закрито у вересні 2023-го, одночасно із складанням депутатського мандату. Ще 595 тисяч гривень Пастух отримала від продажу рухомого майна. І попри такі доходи, депутатка не гребувала отримувати допомогу для ВПО в сумі 89 тисяч гривень. 

У порівнянні з 2022 роком, грошові активи Оксани Пастух збільшилися з 2753000 грн до 3303000 гривень. Також вказана позика в сумі понад 1,3 млн гривень. Кошти депутатка позичила колись своєму колезі по депутатському корпусу Іллі Карамалікову (партія "Нам тут жити"), якого зараз обвинувачують в державній зраді

Вказала Оксана Пастух й контроль над благодійним фондом під назвою "Фонд підтримки ВПО". Раніше цей фонд називався "Благодійний фонд Ігоря Пастуха". Ми знайшли в соцмережах сторінку цього фонду. У Facebook сторінка має 20 підписників та лише 4 дописи за вересень та жовтень минулого року. Судячи з фото, займається фонд Пастухів роздачею гуманітарної допомоги, яку надають інші благодійні та волонтерські організації. Зокрема, "Волонтерський рух Буковини" з Чернівців. Інших згадок про "Фонд допомоги ВПО" в мережі немає. 

Про статки депутатів Херсонської міськради від інших політичних партій, читайте в наступних статтях. 

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів