Данські архітектори розробили проєкт однієї з міських площ Вознесенська, що на Миколаївщині. Проте місцеві жителі висловили чимало зауважень до цієї ініціативи.
Днями Вознесенська міська рада опублікувала проєкт модернізації площі перед міськрадою, між Будинком культури та Художнім музеєм імені Є. А. Кібрика. Розробила його команда AWB (Архітектори без кордонів, Данія) в межах ініціативи Build-Back-Green.
AWB – це данська некомерційна архітектурна консалтингова компанія, яка працює над створенням і подальшим місцевим розвитком, використовуючи архітектуру та планування як інструменти.
«На даний проєкт не було витрачено жодної копійки з бюджету. Це рішення донорів і наша громада має можливість отримати позитивний досвід співпраці та можливість втілити проєкт у майбутньому», - зауважили у Вознесенській міськраді.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Миколаєві демонтували історичну будівлю – місцева влада розбирається, як так сталося
При розробці проєкту міської площі у Вознесенську данська компанія використовувала інноваційні технології та екологічні підходи, вивчала історію, клімат та специфіку міста. Крім того, компанія провела опитування серед жителів міста, щоб зрозуміти їхні побажання та потреби.
Про це йдеться у дописі Вознесенської міськради, яка також запропонувала місцевим жителям висловити свою думку щодо проєкту в коментарях.
І люди висловились. Однак серед чималої кількості коментарів підтримали ініціативу одиниці. Нижче публікуємо деякі з них.
Оксана: «Ну я як мешканка вулиці без будь-якого покриття, без освітлення і відерним збором сміття, де прохожі люди вважають, що клумби з квітами можуть слугувати як сміттєвий кошик, як та, що біжить в дощ по болотяці, минаючи калюжі по пояс, і де кінцева зупинка без будь-якої халабуди, сильно затрудняюсь відповісти... Наче без матів написала».
Денис: «Я от сильно вибачаюсь! Але оце все нагадує заклики Марії - Антуанети (коли нема хліба - треба їсти тістечка), цілий мікрорайон болгарка сидить без води - а вони планують садити "квіточки" ...
Отой злощасний кусок вулиць (осадчого/тімірязева) де люди кожного дня долають квест пройди узбіччям - бо жодний мер не допре що там треба зробити тротуари а не шукати відмазки... Якесь реальне шапіто».
Юрій: «Як завжди - центр міста зроблять як у Вегасі а все інше як бразильські фавели... Зате грошенят накрадем....».
Катерина: «"Міська площа - це відкритий, архітектурно організований, обрамлений будівлями і зеленими насадженнями простір, що входить у систему міських просторів."
Те, що представлено в рамках проекту, більше схоже на паркову зону.
В умовах нашого міста і враховуючи попередній досвід можна зробити висновок, що це все просто не буде кому належно доглядати та елементарно не вистачить води це все поливати належним чином.
Тому, як на мене, то цей проект точно не для нашого міста, адже його щорічне утримання іноземна організація явно не буде фінансувати.
Ну, і головне, що в нинішніх умовах повномасштабного вторгнення, всі ці проекти точно не на часі...».
Ірина: «Проект можливо і чудовий, але ж є але!!!
1. За який кошт в наступні роки буде обслуговуватись ця ділянка ( у місті багато захаращених ділянок в кожному районі до яких і діла нема)
2. Якою водою буде поливатись ця зелень? (В той час як у місті люди вулицями без водопостачання і мер рекомендує не поливати присадибні ділянки і городи)
3. Чому не шукаєте проекти для справді важливих моментів міста, для створення інфраструктури та робочих місць ( відбудову понівечених заводів та фабрик , прочищення русла Мертвоводу та П .Бугу, облаштування міста для вільного пересування людей з додатковими потребами та інші проблеми які має місто )
Просто всі проекти які маємо то для краси, воно чудово, але реально не на часі в період війни».
Володимир: «Плюс до всього варто пам'ятати що в центрі міст розташовані площі не від відсутності фантазії. Урочисті прийоми, масові заходи, народні віче проводяться часто якраз перед головою адміністративною будівлею міста. Слабо уявляю собі, як в цих хащах проводити урочистості до державних свят, наприклад. Презентовано звичайний сквер чи парк, але всьому своє місце. І - найголовніше – час».
Аля: «Мені подобається, гарний проєкт».
Лариса: «А що ще й опитування було? Коли і де? І це зараз дуже потрібно? А своїх архітекторів у нас що нема? Питань більше чим відповідей…».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Музей кораблів та зелені простори: представлено концепцію відновлення суднобудівного заводу в Миколаєві
Фото зі сторінки Вознесенської міськради.
Тэги: