У Миколаївській міськраді показали, який вигляд матиме меморіальний комплекс на честь загиблих військових

У Миколаївській міськраді показали, який вигляд матиме меморіальний комплекс на честь загиблих військових

Автор: Дарина Лапіна 24 Июня 2024 17:20

Департамент архітектури Миколаївської міськради погодив завдання на проектування меморіального комплексу, присвяченого пам’яті загиблим героям-воїнам, які боронили Україну в російсько-українській війні. 

Далі  Управління капітального будівництва проведе експертизу проєкту кошторису та замовить проєктно-кошторисну документацію, йдеться в повідомленні пресслужби Миколаївської міськради. 

За словами мера Миколаєва Олександра Сєнкевича,  проєктно-кошторисна документація є продовженням співпраці з переможцем відкритого всеукраїнського архітектурного конкурсу, яким став авторський колектив з Кам’янця-Подільського у складі двох архітекторів: Дідюка Андрія Васильовича та Дідюка Володимира Васильовича.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Частинка Ріо в Надеждівці: скульптор з Білозерської громади встановив у селі нову символічну скульптуру

В департаменті архітектури уточнили, що основною метою концептуального рішення є створення мінімалістичного простору, який віддзеркалює сучасні цінності та вшановує пам'ять про загиблих героїв. Ділянка поділена на дві частини: сквер «Скорботна мати» та меморіал. Це середовище призначене для проведення публічних заходів у сквері та короткочасного перебування в меморіалі.

Меморіал складатиметься з 3-х розірваних стін, які простягатимуться вздовж ділянки та будуть зміщені між собою. Дві з крайніх стін символізують шлях, який плавно спускається вниз по рельєфу до глибини нижче рівня землі. Ця архітектурна особливість ізолює місце вшанування від надмірного шуму, створюючи атмосферу спокою та роздумів. Крім того вона підкреслює важливість цього місця та плавно направляє до центральної частини меморіалу, яка втілена у формі зламу. Цей символічний злам інтерпретується як переломний момент у боротьбі нашої країни за нашу незалежність та боротьбу. Водночас він подібний до великої книги, де зафіксовані імена героїв, що віддали свої життя за Україну.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над відновленням історичної будівлі в Миколаєві місцеві архітектори працюватимуть разом з європейськими фахівцями

Фото: Миколаївська міськрада.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів