Як форсували Дніпро й закріплювались на лівому березі - командир розкрив деталі спецоперації ЗСУ на окупованій Херсонщині

Як форсували Дніпро й закріплювались на лівому березі - командир розкрив деталі спецоперації ЗСУ на окупованій Херсонщині

Автор: Дарина Лапіна 14 Березня 2024 13:10

Український плацдарм на лівому березі Дніпра – надзвичайно важлива частина фронту, про яку надто докладно не розповідають. Закріпитись на лівобережжі – надскладне завдання, з яким українські військові успішно впорались. Про деякі деталі військових спецоперацій на лівому березі нещодавно розповів командир 11-го батальйону спецпризначення Сил територіальної оборони ЗСУ підполковник Олександр Посітко. Він разом зі своїм спецпідрозділом вже більше року виконують завдання на Херсонщині.

Його розповідь опублікували Сили територіальної оборони ЗСУ.   

ЧОВНИ ДЛЯ ВИСАДКИ НА ЛІВОБЕРЕЖЖІ ЗБИРАЛИ ВСІЄЮ УКРАЇНОЮ

 «З першого дня наші підрозділи брали участь у форсуван­ні річки Дніпро і закріпленні на лівому березі. Починаючи з літа минулого року, разом з іншими підрозділами Сил оборони, ми активно просувались у цьому напрямку, закрі­плювались на лівобережжі. Ми своє завдання виконали, закріпились у визначеному районі, створили і утримали цей плацдарм. Найбільший виклик тоді був пов’язаний зі складною ло­гістикою. По-перше, Дніпро — річка дуже широка, узбереж­жя складне за ландшафтом, наслідки підриву Каховської ГЕС додали ще нюансів… Але не зупинили нас», – розповідає Олександр Посітко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонці бояться повторної окупації – як ЗСУ готуються захищати південь

За словами підполковника, противник весь час контролював маршрути човнів українських військових як з повітря, так і вогневими засобами. Складності додавало і тотальне замінування лівобережжя.

«Лівий берег всюди був замінований. Роботи у саперів було багато і на початку, і в процесі форсування річки. Але завдя­ки їх роботі, це дало змогу в майбутньому вже обирати, де висадитись, в залежності від того, який сектор обстрілював противник» – розповідає Олександр Посітко.

Він також зауважив, що з плавзасобами для форсування Дніпра ЗСУ допомагали родичі, знайомі і волонтерські організації з багатьох міст України: Херсона, Запоріжжя, Миколаєва, Києва та Луцька.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗСУ в Кринках потрібні човни: херсонський волонтер шукає їх по всій Україні

«Тому я називав цю операцію «Дюнкерк навпаки». Бо британці у Дюнкерку збирали плавзасоби, щоб забрати сво­їх людей з протилежного берега, а ми зібрали човни, навпа­ки, щоб наших військовослужбовців туди доставити», – каже підполковник Посітко.

За його словами в цій операції приймало участь багато представників з різних підрозділів Сил оборони. Було дещо складно органі­зувати між всіма взаємодію, але їм це вдалося.

«На лівому березі наші підрозділи забезпечували цілодо­бову аеророзвідку над нашими позиціями, слідкували за підходами до них. Це давало змогу виявляти противника завчасно і наносити ураження мінометами. В свою чергу, нас прикривали дружні артилерійські підрозділи. Ворожа артилерія по нас теж працювала дуже потужно. Задіювали все: починаючи від мінометів, закінчуючи «Гра­дами». Щоденно противник застосував проти наших пози­цій і авіацію. Але їм не вдалось нас вибити», – підсумував командир.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Херсонщині зводять другу лінію оборони: риють протитанкові рови, встановлюють бетонні загородження (відео)

 ЗАВДАННЯ ІЗ «ЗІРОЧКОЮ»

«Ми вже більше року в зоні виконання завдань на Херсон­щині. Діємо саме як спецпідрозділ. Виявляємо і знищуємо противника як за допомогою технічних засобів, так і завдя­ки мобільним групам, які задіюємо на найбільш загрозли­вих напрямках, з більш потужними засобами. Наші аеророзвідники здійснюють розвідку і коригування вогню артилерії, наприклад, тих же «Хаймарсів», по цілях противника. За специфікою нашого батальйону, ми задіяні постійно у великій кількості невеличких операцій. Наприклад, наші ударні БпЛА ми задіювали у боях за Ан­тонівський міст. З тих пір активно розвиваємо як тактику використання FPV-дронів, так і дронів зі скидами. Цей на­прямок у нас доволі потужний», – поділився військовий.

Полковник впевнений, що дрони — це майбутнє сьогоднішньої війни. За його словами, війна 2022-го доволі сильно відрізняється від того, що є зараз. Тому в цьо­му напрямку необхідно розвиватись. Як по ударних систе­мах, так і у протидії таким системам противника.

ЧИТАЙТЕТАКОЖ: Рій дронів над Кринками: як українські бійці стали мисливцями на окупантів

ПРО ПІДГОТОВКУ ПІДРОЗДІЛІВ

«Оскільки наш батальйон на ротації поки не був, ми все ж примудряємось знаходити можливість відправляти наших військовослужбовців на навчання прямо з зони бойових дій, невеликими групами. Вони проходять навчання і поверта­ючись одразу застосовують на практиці набуті навички. Майже всі наші нинішні командири груп були «зрощені» з сержантів. Тобто це люди, які пройшли навчання, отрима­ли офіцерське звання і зараз командують групами і ротами. Практично всі вони пройшли підготовку на «Вишколі капітанів». Це дуже потужна програма підготовки. Звідти люди повертаються з хорошими ґрунтовними знаннями, тому я намагаюся, щоб всі мої командири пройшли цю шко­лу», – розпівів Олександр Посітко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як і де вивчитись на оператора БпЛА – історія випускника «Крилатого ескаДрону» Сил ТрО

Фото: Associated Press, Сили територіальної оборони ЗСУ.

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів