На Херсонщині зводять другу лінію оборони: риють протитанкові рови, встановлюють бетонні загородження (відео)

На Херсонщині зводять другу лінію оборони: риють протитанкові рови, встановлюють бетонні загородження (відео)

Автор: Дарина Лапіна 13 Мар. 2024 10:30

У прифронтових областях України продовжують будувати та укріплювати фортифікаційні споруди. Зокрема на Херсонщині триває облаштування другої лінії оборони. Так звільнені території захищають від навали російської орди.

12 березня начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін опублікував відео з місця проведення робіт у своєму Telegram-каналі: 

«Риємо протитанкові рови, встановлюємо бетонні загородження, споруджуємо опорні пункти. Робимо все можливе, аби захистити звільнені території від навали російської орди. Повторю, що подібні оборонні заходи з облаштування другої лінії оборони проводяться в усіх прифронтових областях. Це частина державної програми».

Нагадаємо, як раніше повідомляла «Гривна», на будівництво оборонних споруд в Херсонській області український уряд виділив 1,3 млрд гривень. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Херсонці бояться повторної окупації – як ЗСУ готуються захищати південь

Начальник Херсонської ОВА також вчергове спростував інформацію про виїзд чиновників та правоохоронців із Херсона: «Хочу спростувати інформацію про те, що державні та правоохоронні органи зараз покидають Херсон. Це відверта брехня і російське ІПСО. Вкотре запевняю, що усі на своїх місцях». 

Про захист півдня України від російських загарбників на початку тижня говорив і Президент Володимир Зеленський. 11 березня пройшло засідання Ставки Верховного Головнокомандувача, на якій серед іншого розглянули і вищезгадане питання.

«Інша важлива тема – фортифікації. Звіт Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля щодо темпів зведення нових оборонних рубежів. Захист у три смуги завдовжки 2000 кілометрів – масштабне завдання, але зараз темпи хороші. Розраховую на вчасне завершення», – розповів Президент. 

Наступного дня, 12 березня, Володимир Зеленський дав інтерв’ю французьким медіа BFM TV та Le Monde, де про укріплення ліній оборони, зокрема і на півдні, розповів трохи детальніше: 

«Коли ми говоримо про фортифікаційні споруди, це постійний процес. Це більше тисячі кілометрів відповідних споруд. Це складне завдання. Ці споруди мають бути міцними не залежно від змін пори року, а також незалежно від того, яким бойовим арсеналом працює по цим лініям оборони ворог. Це три лінії оборони проти ворога в окремих областях нашої держави, в контактних лініях – безумовно сходу та півдня. Також ми працюємо і по півночі, нам це потрібно робити. Ніхто не говорить, що вони спроможні прийти з Білорусі, ми вважаємо, що ядро російської армії було знищено. Але ми для себе будуємо фортифікаційні споруди. Це окрема велика робота».

За словами глави держави, наразі просування російських військ зупинено:

«Їх просування було на сході держави. На сьогодні командуванням і нашими військовими російське просування на сході зупинено».

Володимир Зеленський також додав, що подальший розвиток подій на фронті також залежить і від вчасного постачання Україні озброєння.

Відео та скріншоти з відео: фейсбук Олександра Прокудіна

Тэги:

Приєднуйтеся до нас:
Telegram-канал «Херсонська Гривна»
Google News
Більше матеріалів